Kurs na prawo jazdy zrobisz przez internet. Oczywiście tylko teorię

Sławomir Draguła
Egzamin na prawo jazdy przez internet
Egzamin na prawo jazdy przez internet
Koszt e-kursu na prawo jazdy kategorii B będzie o około 200 złotych wyższy od tradycyjnego. Tyle bowiem kosztują materiały potrzebne do nauki.
Egzamin na prawo jazdy przez internet
Egzamin na prawo jazdy przez internet

W Opolu jest pierwsza szkoła jazdy, która organizuje internetowe szkolenia na kierowców. - Dzięki temu kursanci będą mieli komfort i wygodę - zapewnia Dawid Hynek, właściciel Szkoły Nauki Jazdy D-H w Opolu. - Nie będą musieli bowiem dostosowywać własnego czasu do godzin wyznaczonych przez szkoły i dojeżdżać na zajęcia, ale kiedy będą uważali za stosowne, usiądą do lekcji we własnym domu przed własnym komputerem.

Internetowy kurs na prawo jazdy obejmuje oczywiście tylko teorię, czyli głównie przepisy ruchu drogowego. Kandydat na kierowcę będzie musiał kupić specjalną książkę oraz płytę CD z lekcjami i zainstalować na swoim komputerze program, który będzie aktywny przez 90 dni, co oznacza, że w tym czasie trzeba przerobić cały materiał.

- Nie ma możliwości, by kursant nie zapoznał się z materiałem - mówi Dawid Hynek. - Po każdym rozdziale musi bowiem zaliczyć test, który sprawdzi jego wiedzę. Mało tego. Na przerobienie każdej partii materiału jest określony czas i nie da się tego zrobić szybciej, niż przewiduje to program.

Zobacz też:

NOWE EGZAMINY TEORETYCZNE NA PRAWO JAZDY - ROZWIĄŻ PRZYKŁADOWY TEST NA PRAWO JAZDY KATEGORII B I SPRAWDŹ, CZY NAPRAWDĘ JEST TAK TRUDNY

 

Zanim kandydat na kierowcę zapisze się na egzamin państwowy do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, będzie musiał zdać też egzamin wewnętrzny w szkole jazdy.

Zobacz też: Wymiana blankietów prawa jazdy zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego

- Jak więc widać, sito jest gęste. Jeśli człowiek nie przyłoży się do nauki, będzie miał problem z zaliczeniem nie tylko egzaminu państwowego, ale również samego kursu - mówi Dawid Hynek.

Koszt e-kursu będzie o około 200 złotych wyższy od tradycyjnego. Tyle bowiem kosztują materiały potrzebne do nauki.

- Pomysł wydaje się sensowny - mówi 19-letni Krzysztof Antoszczyszyn z Opola, który planuje w tym roku zapisać się na kurs prawa jazdy. - Zwłaszcza kuszące jest to, że nie trzeba dojeżdżać na lekcje.

Edward Kinder, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, przestrzega jednak przed hurraoptymizmem.

- To dość interesująca propozycja, ale pod warunkiem, że kursanci będą do nauki podchodzili rzetelnie - mówi dyrektor Kinder. - Tymczasem zazwyczaj w grupie jest łatwiej o motywację, natomiast w domu zawsze jest tysiąc pilniejszych rzeczy do zrobienia.

Podobnie mówi Jerzy Janowicz właściciel szkoły nauki jazdy z Gliwic. - Kurs z wykładowcą, na który trzeba przyjść mobilizuje do pracy, kursanci czasami rywalizują ze sobą, nie chcą być gorszymi od innych, więc dodatkowo się starają - mówi Janowicz. - Przez internet może być z tym różnie.

By przystąpić do egzaminu na prawo jazdy kategorii B kursant musi też wziąć udział w praktycznym szkoleniu z jazdy samochodem. Nie może być ono krótsze niż 30 godzin.

Sławomir Draguła

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie miasteczka ruchu drogowego w Radomsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty