Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kubica szósty w Bahrajnie

Tomasz Szmandra
Robert Kubica wreszcie zdobył punkty w tegorocznym sezonie, zajmując 6. miejsce podczas wyścigu w Bahrajnie. Trzecia rundę mistrzostw świata Formuły 1 wygrał Brazylijczyk Felipe Massa.

Robert Kubica wreszcie zdobył punkty w tegorocznym sezonie, zajmując 6. miejsce podczas wyścigu w Bahrajnie. Trzecią rundę mistrzostw świata Formuły 1 wygrał Brazylijczyk Felipe Massa.

Po dwóch nieudanych Grand Prix Kubica zdobył 3 punkty do klasyfikacji mistrzostw, co jak na razie, jest największym sukcesem polskiego kierowcy od czasu zajęcia trzeciego miejsca

podczas ubiegłorocznej Grand Prix Włoch.

Po starcie na torze w Sakhir prowadził Felipe Massa. Lewis Hamilton ścigał się z Kimim Raikkonenem, jednak chwilę później Fin pozwolił się wyprzedzić także Fernando Alonso. Nick Heidfeld i Robert Kubica podążali za Ferrari i McLarenami.

Kraksa Scotta Speeda i Jensona Buttona spowodowała neutralizację i wyjazd na tor Safety cara (samochodu sędziowskiego). W kolizji ucierpiał także bolid Adriana Sutila, który musiał zmienić przednie skrzydło w swoim Spykerze. Rywalizację na torze wznowiono po trzech okrążeniach.

Pierwszą serię zjazdów do depo rozpoczął Hamilton, któremu wymieniono koła i dolano paliwa w 9,9 sekundy. Dwie rundy później tankował lider wyścigu Massa (8,5 s), następnie Alonso (8,4 s), Heidfeld (7,9 s) i Raikkonen (8,4 s).

Tuż za nimi zjechał Kubica (8,2 s), który po powrocie na tor zdołał utrzymać 6. pozycję. Raikkonen wrócił na 3. miejsce, a po kilku atakach Heidfeld wygrał pojedynek z Alonso i awansował na 4. lokatę.

Z powodu defektu silnika z 7. miejsca odpadł znakomicie jadący David Coulthard. Kubica ponownie tankował po 44 okrążeniu, ale druga seria pit stopów nie zmieniła klasyfikacji w czołówce.

W trzecim tegorocznym wyścigu, triumfował trzeci kierowca. Felipe Massa minął metę 2,3 sekundy przed rewelacyjnym Lewisem Hamiltonem, który jako pierwszy kierowca w historii Formuły 1 ukończył pierwsze trzy wyścigi w pierwszej trójce. Wraz z nimi na podium stanął Kimi Raikkonen. Kolega Kubicy z teamu BMW Sauber Nick Heidfeld trzeci raz z rzędu dojechał do mety na czwartym miejscu.

Na czele klasyfikacji mistrzostw świata znajdują się Alonso, Raikkonen i Hamilton, którzy zdobyli dotąd po 22 punkty.