Kubica 5., zwycięstwo Hamiltona

(mp)
Robert Kubica zajął 5. miejsce w Grand Prix Węgier. Na najwyższym miejscu podium stanął Lewis Hamilton.

Tuż po starcie Polak awansował z 7. na 6. pozycję wyprzedzając Fernando Alonso (McLaren-Mercedes), który decyzją FIA jeszcze przed rozpoczęciem wyścigu stracił pole position  na korzyść swojego kolegi z zespołu Lewisa Hamiltona. Na 4. okrążeniu Hiszpanowi udało się jednak pokonać Polaka, który spadł na 7. miejsce.

Na 51. okrążeń do końca wyścigu dzięki krótkiemu pobytowi w strefie serwisowej Kubica awansował na 5. miejsce. Po przejechaniu kolejnych kilkudziesięciu "kółek" udało mu się nawet wysunąć na 4. pozycję, ale konieczność odwiedzenia po raz trzeci pit stopu zepchnęła go ponownie na 5. miejsce, które utrzymał do końca zawodów.

Zwycięzcą Grand Prix Węgier został Lewis Hamilton, który umocnił się na pozycji lidera kwalifikacji generalnej kierowców. 2. pozycję zajął Kimi Raikkonen (Ferrari), a 3. Nick Heidfeld (BMW Sauber).