Kontrola drogowa. Akcja Znicz 2022. Szokujące pierwsze dane policji

OPRAC.:
Mariusz Michalak
Mariusz Michalak
Jak przekazał PAP nadkom. Robert Opas, tylko w niedzielę doszło do 51 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 66 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 358 nietrzeźwych kierujących.
Jak przekazał PAP nadkom. Robert Opas, tylko w niedzielę doszło do 51 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 66 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 358 nietrzeźwych kierujących. Fot. Lukasz Kaczanowski
W niedzielę policjanci odnotowali 51 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 66 zostało rannych - poinformował w poniedziałek PAP nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP. W sumie w piątek, w sobotę i w niedzielę doszlo do 191 wypadków, w których zginęło 17 osób, w tym 7 pieszych.

Z danych Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że w piątek, w sobotę i niedzielę doszło do 191 wypadków drogowych, w których zginęło 17 osób, w tym siedmiu pieszych, a 215 osób odniosło obrażenia. Przez trzy ostatnie dni policjanci zatrzymali też 976 kierujących po alkoholu, zaś 156 kierowców przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h. W tym czasie na drogach kontrole prowadziło średnio ok. 5 tys. policjantów pionu ruchu drogowego.

W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku odnotowano 256 wypadków drogowych, w których zginęło 26 osób, a 314 osób zostało rannych. Zatrzymano także 988 kierujących po alkoholu, zaś 342 kierowców przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h.

Jak przekazał PAP nadkom. Robert Opas, tylko w niedzielę doszło do 51 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 66 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 358 nietrzeźwych kierujących.

Do dwóch najpoważniejszych wypadków doszło w niedzielę w miejscowości Modrzejowice w pow. radomskim i w Nieczajnej Górnej w powiecie Dąbrowa Tarnowska

Jak informował PAP mł. asp. Marcin Sawicki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, wypadek w miejscowości Modrzejowice wydarzył się w niedzielę po godz. 13. "Kierujący volvo 58-letni mężczyzna podczas wyprzedzania doprowadził do zderzenia z osobowym mercedesem, który skręcał w lewo w drogę gminną" – przekazał PAP policjant.

Kierująca mercedesem 67-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Jej 69-letniemu pasażerowi i kierowcy volvo nic się nie stało.

Także w niedzielę do poważnego wypadku doszło na drodze z Dąbrowy Tarnowskiej do Radgoszczy. Jak informowała rzecznik dąbrowskiej policji st. asp. Ewelina Fiszbain, zmarł kierowca fiata, 40-letni mieszkaniec Nieczajnej Górnej, który w wyniku zderzenia czołowego z BMW wpadł do rowu. Przybyli na miejsce ratownicy próbowali reanimować 40-latka, ale wskutek doznanych obrażeń mężczyzna zmarł.

Policjanci oprócz apelu do kierowców o bezpieczną jazdę na drogach, zwracają się także do pieszych. Nadkom. Robert Opas w rozmowie z PAP zwrócił szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i przypomniał, żeby zapewnili sobie jak najlepszą widoczność i stosowali elementy odblaskowe nie tylko tam, gdzie wymaga tego prawo.

Zaznaczył, że w piątek zginęły trzy osoby piesze, a wśród ofiar śmiertelnych z soboty, cztery osoby to też piesi. "W dwóch przypadkach wstępne okoliczności wskazywały na to, że błąd popełnili piesi" - powiedział PAP nadkom. Robert Opas.

Jednocześnie zaapelował do kierujących, aby zachowali ostrożność, szczególnie właśnie w rejonie przejść dla pieszych i cmentarzy.

W okresie Wszystkich Świętych policjanci prowadzą wzmożone kontrole w ruchu drogowym i w rejonach nekropolii. Do zadań funkcjonariuszy pełniących w tym czasie służbę należy m.in. zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju i drogach prowadzących do cmentarzy. W miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień policjanci kierują ruchem. Podczas kontroli policjanci zwracają szczególna uwagę na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości czy nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych; kontrolują także trzeźwość kierowców.

Źródło:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty