Konieczny rzutki przedsiębiorca

Redakcja
Ostatnie lata dla Henryka Koniecznego, właściciela przedsiębiorstwa HEKO, znanego głównie z produkcji owiewek szyb samochodowych, to czas wielkich inwestycji.

Ostatnie lata dla Henryka Koniecznego, właściciela przedsiębiorstwa HEKO, znanego przede wszystkim z produkcji owiewek szyb samochodowych, to czas wielkich inwestycji. Największa z nich to zakup i kompleksowa modernizacja zakładów chemicznych Dwory w Oświęcimiu.

 

- Inwestowanie w technologie, budowa i rozbudowa zakładów, będące warunkiem dalszego rozwoju przedsiębiorstwa, to dla każdego racjonalnie myślącego o rynku producenta podstawowy kierunek działania - mówi Konieczny. Zakup i szeroko

zakrojona modernizacja zakładów w Dworach wpisują się w strategię HEKO, realizowaną od początku istnienia firmy. Mieliśmy zawsze jeden cel - rozwój. Brzmi to dość banalnie, ale życie pokazuje, że ta zasada w biznesie nie przez wszystkich jest realizowana i różne są tego powody.

Konieczny rzutki przedsiębiorca

My wykorzystujemy popyt w branży, czy mówiąc szerzej koniunkturę, zdobyte doświadczenie, uznanie dla marki oraz znajomość rynków. Jeżeli można iść dalej, nie warto zatrzymywać się w pół drogi. Inwestycje w zakłady chemiczne Dwory temu służą. Dodam, że w Dworach produkowany jest między innymi granulat, służący jako surowiec do produkcji wyrobów finalnych, co uniezależniło nas od dostawców - dodaje Konieczny.

 

Branża wyrobów z pleksi należy do wysoce rentownych, ale także kapitałochłonnych i o wysokim współczynniku ryzyka. To wynik dużych kosztów ponoszonych na zakup maszyn i urządzeń, organizację i utrzymanie sieci handlowej, ale także zależności od kooperantów, ogromnej konkurencji za granicą. W Polsce ławki rezerwowych w tej branży praktycznie nie było, mimo że kandydatów do powtórzenia osiągnięć Koniecznego znalazło by się kilku. Zakup zakładów w Oświęcimiu oznacza, że firma osiągnęła kolejny etap ewolucji i może teraz długoterminowo planować wielkość produkcji.

 

Kto ma surowce i potrafi je przetworzyć w wyrób finalny, ten ma na rynku pozycję uprzywilejowaną. Własne surowce pozwalają teraz na swobodne planowanie wielkości produkcji podstawowych wyrobów HEKO, czyli owiewek samochodowych. W zakładach produkuje się płyty monomeru metakrylanu metylu (plexpolu) na owiewki. Z tych płyt można wykonywać wiele innych wyrobów, na przykład klosze lamp tylnych do samochodów, trójkąty ostrzegawcze, czy klosze lamp oświetleniowych. Ponadto firma oferuje teraz także wszystkim kontrahentom gotowe płyty. Dysponując dużą mocą produkcyjną, jest w stanie realizować każde zamówienie na dostawę płyt.

W zakładach chemicznych Dwory HEKO produkuje:

 

Plexpol - tworzywo termoplastyczne w kilku odmianach znajduje szerokie zastosowanie w elektrotechnice jako tworzywo izolacyjne. Duża przezroczystość pozwala stosować je do budowy aparatury elektrycznej i fizycznej, gdy tworzywu stawia się także dodatkowe wymagania dotyczące właściwości elektrycznych. Plexpol wyróżnia się doskonałymi właściwościami optycznymi. Przepuszczalność światła dla plexpolu bezbarwnego wynosi ca 92%.

 

Zagęszczacz D w kilku odmianach - uniwersalny środek do regulacji lepkości układów wodnych: mieszanek lateksowo-kredowych do podklejania spodów dywanowych, lateksów kauczukowych, różnego rodzaju dyspersji winylowych, akrylowych itp., zawiesin różnego typu wypełniaczy mineralnych. Może być także stosowany jako flokulant i dodatek do płuczek przy pracach wiertniczych.

 

Ocolan - w zależności od rodzaju stosuje się do wyrobów lakierowych bezbarwnych, do konserwacji zabytków oraz w przemyśle elektronicznym lub do produkcji lakierów bezbarwnych i barwnych, do konserwacji zabytków, do przyklejania osprzętu elektrycznego lub izolowanych przewodów elektrycznych do ścian betonowych, żużlowo-betonowych, do drewna, metalu, tynku i innych powierzchni. Jako klej jest łatwy do stosowania. To ocolanem zakonserwowano Ołtarz Wita Stwosza w Krakowie.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty