Kolejne problemy z budową autostrady A1 Toruń - Włocławek

redakcja.regiomoto
Autostrada A1 urywa się pod Włocławkiem
Autostrada A1 urywa się pod Włocławkiem
Spółka Salini Polska, która miała dokończyć dwa odcinki autostrady A1 (Czerniewice - Brzezie i Brzezie - Kowal), musi wykazać się odpowiednim potencjałem kadrowym i technicznym - to wyrok Krajowej Izby Odwoławczej.
Autostrada A1 urywa się pod Włocławkiem
Autostrada A1 urywa się pod Włocławkiem

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wezwała konsorcjum do uzupełnienia dokumentów do 6 marca, unieważniając jednocześnie wcześniejszy wybór.

Jak informuje Łukasz Dybkowski z biura Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie zajęła się sprawą po odwołaniach złożonych przez pozostałych oferentów. Izba uznała, że wykonawca musi jednoznacznie określić, na którym z dwóch odcinków zamierza wykorzystać wskazany w ofertach potencjał techniczny i kadrowy.

Do bydgoskiego oddziału GDDKiA nie wpłynęło jeszcze pisemne uzasadnienie wyroku, ale by przyspieszyć procedurę, unieważniono ofertę i wezwano spółkę Salini Polska do stosownych wyjaśnień i uzupełnień.

Natychmiast potem wykonawcy będą mogli rozpocząć roboty. Na dokończenie budowy autostrady A1 na odcinku Czerniewice - Brzezie będą mieli 11 miesięcy i 12 miesięcy na odcinku Brzezie - Kowal. GDDKiA ma jednak nadzieję, że te odcinki autostrady zostaną udostępnione odpowiednio po 8 i 9 miesiącach od podpisania umowy.

Marek Weckwerth "Gazeta Pomorska" 

od 12 lat
Wideo

Bezpieczeństwo na drogach podczas weekendu i w Boże Ciało

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty