Kolejna inwestycja drogowa. Podpisano umowę

GDDKiA
fot. archiwum
fot. archiwum
Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na wykonanie studium korytarzowego i studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla rozbudowy drogi krajowej numer 73 na odcinku Pilzno-Jasło.

Podpisana umowa obejmuje swoim zakresem wykonanie studium korytarzowego i studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla 35-kilometrowego odcinka drogi krajowej numer 73 (Pilzno-Jasło), w tym obwodnic: Pilzna, Brzostka, Kołaczyc i Jasła.

Celem opracowania jest wstępna analiza potencjalnych wariantów przebiegu drogi i jej powiązań z siecią dróg publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem relacji z obszarami objętymi ochroną, a także określenie korytarzy terenowych dla przebiegu wariantów trasy oraz wybór wariantów najmniej kolidujących z obszarami i obiektami, objętymi ochroną na podstawie przepisów o ochronie przyrody oraz o ochronie zabytków oraz ustalenie wariantu, dla którego tut.

Oddział GDDKiA będzie mógł w przyszłości wystąpić o wydanie decyzji środowiskowej. Jest to pierwszy etap przygotowania tej inwestycji do realizacji.

Wykonawcą opracowania będzie firma Multiconsult Polska Sp. z o.o. Wartość umowy to 2 643 270 PLN a termin wykonania - 19 miesięcy. Inwestycja finansowana jest ze środków budżetu państwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty