Jednostka diagnostyczna do akumulatorów

(opr)
Za pomocą tylko jednego urządzenia w warsztacie samochodowym można prowadzić kompletną obsługę akumulatorów.

 

Według danych niemieckiego automobilklubu ADAC najważniejszą przyczyną awarii - aż w 35% przypadków - wciąż jest problem natury ogólno elektrycznej (akumulator, rozrusznik, alternator). Systemy elektroniczne, nawigacja, czy audio to dodatkowe obciążenia dla akumulatora, bo pobierają prąd nawet, gdy silnik nie pracuje.

Aby oszczędzić serwisom niemiłych niespodzianek związanych z rozładowaniem akumulatora, podczas przyjęcia pojazdu należy zawsze przeprowadzić test akumulatora. Przykład: w ciągu dwóch miesięcy warsztat motoryzacyjny przetestował akumulatory w 261 pojazdach. Efekt: 14% akumulatorów wymagało doładowania, a aż 22% wymiany!

 

Pełna analiza

Jednostka diagnostyczna akumulatora "BD9734" firmy Hella przeprowadza wszystkie niezbędne procedury testowe na akumulatorach i ma wszystkie dane w pamięci. Wybrać i sprawdzić można wszystkie typy akumulatorów rozruchowych (GEL, AGM, spiralne, kwasowo-ołowiowe). W ciągu kilku sekund to urządzenie wykona pełną analizę zdolności rozruchowych na zimno.

 

Nie jest do tego potrzebne żadne zewnętrzne zasilanie, bo jednostka diagnostyczna zasilana jest prądem z akumulatora, który testuje. Jeśli akumulator oddaje prąd o wartości niższej niż 5,5 V, zewnętrzna bateria 9-woltowa przejmuje zwiększenie prądu w procesie testowania o 1 V.

 

Profesjonalny prostownik

Producent zaleca, by w uzupełnieniu tej jednostki serwisy miały dostępny dla każdego stanowiska - na przykład zamocowany na ścianie warsztatu - nowy "profesjonalny prostownik" do ładowania akumulatorów samochodowych. Akumulator można wówczas ładować podczas obsługi klienta lub prac serwisowych.

 

Klient otrzyma wówczas swój pojazd z powrotem z na pewno w pełni naładowanym akumulatorem. Profesjonalny prostownik może ładować dowolny akumulator prądem do 25 A i utrzymuje ten prąd na stałym poziomie w trybie serwisowym, więc zagazowanie akumulatora jest kompletnie niemożliwe.

Prostownik jest łatwy w obsłudze i ma trwałą obudowę oraz 3-metrowy, odłączalny kabel. Nadaje się do 12-woltowych akumulatorów kwasowych (Ca/Ca, Ca/Ag), AGM, spiralnych i żelowych, wykorzystywanych w pojazdach osobowych, ciężarowych, rolniczych i łodziach.

 

Zestaw ekstra

Jako dodatek do jednostki diagnostycznej dostępny jest zestaw do przeglądania danych, który pozwala na przesłanie danych z jednostki do komputera warsztatowego i ich wydruk.
Zestaw składa się z podczerwonego interfejsu oraz oprogramowania, łatwego do zainstalowania.

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty