Jak znaleźć pracę w Kielcach bez doświadczenia?

Materiał informacyjny gowork.pl
Udostępnij:
Osoby bez wymaganego doświadczenia mogą bez większego trudu znaleźć pracę w małych firmach działających lokalnie w Kielcach. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza branża motoryzacyjna, w której nieustannie potrzebne są osoby do prac w warsztatach samochodowych. Pracodawcy zwracają uwagę przede wszystkim na chęć do przyuczenia się i gotowość na wykonywanie obowiązków na kilka zmian. Niebagatelne znaczenie mają w tym przypadku ukończone szkoły, kursy oraz szkolenia. W jaki więc sposób znaleźć pracę bez rozbudowanego CV? Podpowiadamy.

Co liczy się bardziej niż doświadczenie?

Na dobre warunki pracy i całkiem niezłe stawki płacowe mogą liczyć absolwenci wyższych kierunków studiów. W niektórych branżach dla pracodawcy bardziej niż doświadczenie liczy się wiedza. Obecnie nie ma większego problemu, aby osobę świeżo po studiach skierować na dodatkowe szkolenie, podczas którego zdobędzie niezbędne umiejętności potrzebne w trakcie wykonywania określonych obowiązków. Doświadczenie przyjdzie z czasem, a taki pracownik będzie z roku na rok coraz bardziej wartościowy. Taką tendencję widać zwłaszcza w branży reklamowej i informatycznej. To właśnie tam istnieje duże zapotrzebowanie na pracowników, którzy są gotowi do rozwijania swoich umiejętności. Jedynym warunkiem jest posiadanie na początek podstawowej wiedzy, którą mogą wynieść ze studiów i różnorakich szkoleń.

W jaki sposób szukać pracy w Kielcach bez doświadczenia?

Jak znaleźć pracę w Kielcach bez doświadczenia? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale prosta, ponieważ wiele tak naprawdę zależy od ambicji konkretnego kandydata. Jeśli chce się on rozwijać i gotów jest odbyć niezbędne szkolenia to nie powinien mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnego stanowiska z możliwością awansu. Jeśli natomiast szuka tylko i wyłącznie pracy tymczasowej to również znajdzie odpowiednie zajęcie, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. W Kielcach w tym okresie znaleźć można zwłaszcza oferty restauratorów i firm usługowych, a także ogłoszenia związane ze zbiorem plonów w rolnictwie.

Wbrew pozorom szukanie pracy bez doświadczenia nie jest tak trudne, jak może się to wydawać. Ogromną pomoc oferują zwłaszcza urzędy i agencje. Oferują one nie tylko staże, ale również możliwość znalezienia zatrudnienia na stałe po zakończeniu odpowiednich praktyk i kursów. Wielu pracodawców regularnie zamieszcza swoje ogłoszenia właśnie w urzędach pracy. Są to zwłaszcza ci, którzy działają lokalnie i prowadzą niewielkie firmy. Nie można co prawda liczyć na wysokie zarobki na start, ale jest to idealny sposób, aby zdobyć bezcenne doświadczenie i móc aplikować na jeszcze lepsze oferty.

Warto także wykazać się kreatywnością i opublikować ogłoszenie w internecie lub lokalnej prasie. W takim przypadku nie należy wspominać o braku doświadczenia, ale podkreślić własne umiejętności oraz wskazać mocne strony, na przykład łatwość przyswajania wiedzy, punktualność i zaangażowanie. Publikując w internecie, warto poprosić znajomych o udostępnienie oferty. Dzięki temu trafi ona do wielu osób i zwiększa się szansa na to, że zainteresuje się nią niejeden właściciel firmy.

Można także postawić na większą bezpośredniość i udać się osobiście do siedziby wybranego przedsiębiorstwa, aby spróbować nawiązać kontakt. Będzie to także doskonała okazja do tego, aby zostawić własne CV oraz dowiedzieć się więcej na temat wolnych stanowisk. Warto także umówić się na osobistą rozmowę z przedstawicielem firmy lub osobą odpowiedzialną za rekrutację. Wielu pracodawców docenia ambitnych pracowników i chętnie zatrudnia osoby, które wykazują się wyróżniającą się inicjatywą. Nawet jeśli nie posiadają w danym momencie doświadczenia, to mimo to są otwarte na naukę i poszerzanie własnej wiedzy.

W jakich branżach warto szukać pracy bez doświadczenia w Kielcach?

Studenci i osoby bez doświadczenia z łatwością znajdują zatrudnienie zwłaszcza w branży gastronomicznej. Zazwyczaj jest to praca jako kelner przy obsłudze klientów w restauracjach lub w mniejszych jadłodajniach. Na najwyższe zarobki można liczyć głównie w sezonie wakacyjnym. Właśnie wtedy istnieje największe zapotrzebowanie na dyspozycyjne osoby. W Kielcach rozpoczyna się wtedy sezon turystyczny. Mimo tego, że taka praca kojarzy się raczej z niskimi zarobkami, to jednak dużą wartość w tym okresie stanowią niemałe napiwki. Chętnie zatrudniani są głównie studenci.

Warto także zwrócić uwagę na branże, w których potrzebni są fachowcy. Mowa tutaj między innymi o branży motoryzacyjnej, a zwłaszcza o warsztatach samochodowych, do których nieustannie potrzebni są mechanicy. Obecnie istnieje duży deficyt osób, które mogą wykonywać ten zawód. Nic więc dziwnego, że wiele takich firm chętnie oferuje stanowiska dla osób bez doświadczenia, głównie w formie stażu i przyuczenia. Przez cały ten czas pracują pod okiem doświadczonego pracownika. Po okresie próbnym mogą oni liczyć na stałe zatrudnienie i całkiem dobre zarobki. Do pracy zawsze potrzebne są ambitne osoby, które są gotowe na aktywne zwiększanie zakresu swojej wiedzy i umiejętności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Motofakty
Dodaj ogłoszenie