**
Warstwie lakieru, która pokrywa nasz samochód szkodzą przede wszystkim kamienie pryskające spod kół pojazdów. Ich uderzenia tworzą drobne uszkodzenia, na których zimą szybko pojawia się rdza. Dużą rolę w pogarszającym się stanie lakieru ma również piasek i sól

sypana na jezdnie, a nawet promieniowanie UV, które odpowiada za blaknięcie koloru. Specjaliści podkreślają, że samochód należy do zimy odpowiednio przygotować, a staranna kontrola i konserwacja nadwozia pozwolą uniknąć korozji i dużych wydatków na wiosnę.
- Kierowcy często ograniczają się tylko do umycia samochodu przed zimą w myjni - mówi Ryszard Ostrowski właściciel firmy ANRO w Gdańsku.- Zwykle to nie wystarcza. Dobrze jest zakonserwować podwozie i nadwozie auta i zabezpieczyć wszystkie uszkodzenia w powłoce lakierniczej. Wymaga to dosyć starannego przeglądu. Na szczęście większość niedużych uszkodzeń można zabezpieczyć we własnym zakresie.
Na rynku nie brakuje produktów przeznaczonych do czyszczenia, konserwacji i ochrony poszczególnych elementów samochodu. Są to zarówno kosmetyki samochodowe, jak i specjalne preparaty antykorozyjne sprzedawane w postaci aerozoli lub pojemników wyposażonych w specjalny pędzelek ułatwiający nałożenie lakieru. Ceny nie są specjalnie wygórowane. Pamiętajmy, że przygotowanie nadwozia samochodu do zbliżającej się coraz szybciej zimy wymaga w pierwszej kolejności starannego umycia samochodu. Dopiero następnym krokiem powinna być konserwacja lakieru.
Rajd Pojazdów Zabytkowych
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?