Jaguar I-PACE 2023. Jakie zmiany? Nie tylko zmiany w wyglądzie

Mariusz Michalak
Mariusz Michalak
Dzięki silnikowi o mocy 400 KM, momentowi obrotowemu 696 NM i inteligentnemu napędowi na wszystkie koła I-PACE od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 4,8 sekundy.
Dzięki silnikowi o mocy 400 KM, momentowi obrotowemu 696 NM i inteligentnemu napędowi na wszystkie koła I-PACE od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 4,8 sekundy. Jaguar
I-PACE został udoskonalony pod względem designu. Zmiany zaszły także w wyposażeniu modelu. Na jakie nowości mogą liczyć nabywcy?

Jaguar I-PACE. Odświeżony design

Zmieniony został przedni grill. Wykończenie przedniego zderzaka, dolne wykończenia drzwi i tylny dyfuzor są teraz w kolorze nadwozia zamiast w odcieniu Gloss Black. Modele 400 SPORT posiadają dyskretny spoiler na klapie bagażnika.

Wszystkie koła oferowane w I-PACE jako standardowe wyposażenie są teraz diamentowo szlifowane, podczas gdy efektowne 22-calowe felgi Style 5069 teraz mają wykończenie w odcieniu Satin Grey, by podkreślić ich śruby z włókna węglowego. Wszystkie 22-calowe felgi mogą być wyposażone w samouszczelniające się opony All-Season.

Istnieje także opcja kontrastowego, panoramicznego dachu, który po raz pierwszy umożliwia klientom wybór czarnego wykończenia dla tylnej części dachu – do tej pory w kolorze nadwozia – by uzupełniało przesuwany szklany panel.

Klienci mogą także po raz pierwszy wybrać specyfikację z satynowymi lakierami. Oferowane w opcji Eiger Grey lub nowy Carpathian Grey, wykończenia te nadają I-PACE wyrafinowany, współczesny wygląd.

Jaguar I-PACE. Osiągi i wyposażenie

Dzięki silnikowi o mocy 400 KM, momentowi obrotowemu 696 NM i inteligentnemu napędowi na wszystkie koła I-PACE od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 4,8 sekundy. Litowo-jonowy akumulator I-PACE o mocy 90 kWh zapewnia zasięg do 470 km (WLTP). Podczas ładowania przy użyciu stacji ładowania ładowarka 100 kW DC może dodać do 127 km zasięgu w kwadrans. Klienci z dostępem do prądu trójfazowego oraz domowym wallboxem 11 kW mogą dodać 53 km zasięgu (WLTP) na godzinę, a pełne ładowanie zajmuje tylko 8,6 h. Klienci z układem jednofazowym, używający wallboxów 7 kW, są w stanie osiągnąć do 35 km naładowania, a pełne ładowanie w 12,75 h.

Klienci mogą także ustawić koniec ładowania, gdy akumulator osiągnie określony poziom – na przykład 80 procent. Ta funkcja jest szczególnie przydatna podczas używania publicznych ładowarek, ponieważ pozwala dodać tylko ten zasięg, który jest potrzebny, by dotrzeć do celu.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty