Inwestycje drogowe w 2012 w województwie zachodniopomorskim

redakcja.gdp
W tym roku przybyło nam m.in. ponad 2 km autostrady A6.
W tym roku przybyło nam m.in. ponad 2 km autostrady A6.
Wyremontowano wiele odcinków dróg i 80 mostów. Przebudowany został ponad dwukilometrowy odcinek autostrady A6. W przyszłym roku ruszy budowa węzła Tczewska, powstanie dokumentacja kolejnych dróg.
W tym roku przybyło nam m.in. ponad 2 km autostrady A6.
W tym roku przybyło nam m.in. ponad 2 km autostrady A6.

– Mijający rok obfitował w remonty i przebudowy dróg i mostów – podkreśla Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Wyremontowaliśmy blisko 80 kilometrów dróg krajowych nr 3, 6, 10, 11, 20, 22, 23, 26, 31 i 37.

 

Te inwestycje znacznie poprawiły komfort podróży i bezpieczeństwo.

Wyremontowany został między innymi wiadukt w Kluczu nad autostradą A6. Obiekt ten został podniesiony o 20 cm. Rozpoczęła się również przebudowa mostów w Chwarszczanach na DK nr 31. Jest już sfinalizowana rozpoczęta w roku ubiegłym przebudowa drogi krajowej nr 10 w rejonie dawnego przejścia granicznego w Lubieszynie.

– We wrześniu udostępniliśmy kierowcom Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Kunowo na drodze S3 szczecin Gorzów – dodaje Grzeszczuk. – Natomiast w pierwszej połowie br. MOP Sitno i Wysoka otworzyli ich dzierżawcy, firmy Lotos i BP. W tym roku zakończyliśmy przebudowę autostrady w rejonie przyszłego węzła Tczewska na odcinku o długości 2,2 kilometra.

Wykonaną z poniemieckich płyt betonowych nawierzchnię wymieniono na nową – bitumiczną. Droga została poszerzona o pas awaryjny i ogrodzona. Przebudowane zostały również mosty na Chełszczącej.

Przed świętami Bożego Narodzenia udostępniona dla ruchu została przebudowana jezdnia wschodnia.

Przebudowa jezdni powodowała utrudnienia w ruchu, szczególnie dokuczliwe podczas wakacji. Ruch odbywał się jedną nitką w obu kierunkach.

– W przyszłym roku rozpoczniemy budowę węzła Tczewska w miejscu, w którym obecnego przecięcia autostrady przez ulicę Tczewską – dodaje Mateusz Grzeszczuk. – Posiadamy dokumentację i uzyskane pozwolenia na przebudowę reszty autostrady do węzła Kijewo, ale dalsze prace zależą od przyznanych funduszy. Budowa węzła w przyszłym roku również będzie powodowała utrudnienia w ruchu. Nie powinny być one jednak tak dokuczliwe jak przy przebudowie jezdni.

W tym roku oddział GDDKiA w Szczecinie uzyskał decyzje środowiskowe dla obwodnic Szczecinka, Gryfina, drogi S3 na odcinku Rurka-Rzęśnica i drogi krajowej nr 13 rondo Hakena- Kołbaskowo.

– W listopadzie został ogłoszony przetarg na koncepcje programowe dla drogi S6 na całym przebiegu w województwie zachodniopomorskim – dodaje nasz rozmówca. – Trwa opracowywanie dokumentacji dla obwodnic Szczecinka, Wałcza oraz Koszalina i Sianowa. Realizacja nowych inwestycji będzie możliwa w latach 2014-2020. 

Piotr Jasina

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty