Niemal 18 mln euro zainwestuje Toyota we francuską fabrykę wytwarzającą model Yaris. Celem operacji jest zwiększenie produkcji części do auta.

Na rozszerzenie działalności zakładów w Valenciennes na północy Francji Toyota wyda 17,8 mln euro. Będzie to kolejne z działań zmierzających do zaspokojenia potrzeb europejskiego rynku. W maju szefostwo Toyoty zadecydowało o zwiększeniu rocznej produkcji aut ze 184 do 210 tys. egzemplarzy. W tym celu zatrudniono dodatkowych 500 pracowników. Liczba Yarisów zjeżdżających z taśm montażowych może jeszcze się zwiększyć i osiągnąć poziom 240 tys. sztuk rocznie.
Dotychczas Toyota zainwestowała w Valenciennes ponad 700 mln euro. Fabryka produkuje Yarisy od stycznia 2001 r. W zakładach montuje się także silniki do tego modelu. Rocznie powstaje ok. 30 tys. diesli i ok. 150 tys. jednostek benzynowych.
Ostróda gościła najlepszych motocrossów w Polsce
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?