Inter Cars z JC Auto

(mp)
Spółki Inter Cars i JC Auto, zajmujące się dystrybucją części samochodowych, podpisały porozumienie o połączeniu.

Spółki Inter Cars i JC Auto, zajmujące się dystrybucją części samochodowych, podpisały porozumienie o połączeniu.

 

Połączenie będzie polegać na przeniesieniu całego majątku JC Auto na Inter Cars w zamian za akcje, które Inter Cars wyda akcjonariuszom JC Auto. Dzięki fuzji na europejskim rynku motoryzacyjnym wzmacnia się istotnie pozycja Inter Cars, który na przestrzeni 2-5 lat planuje stać się największym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych na Starym Kontynencie. Udział firmy w polskim rynku motoryzacyjnym wzrośnie w tym czasie do ponad 25 proc..

 

Inter Cars nie zamierza obecnie zastępować marki JC Auto własnym logo. Znak firmowy JC Auto znajdzie się w Grupie Inter Cars i ma być kojarzony z ofertą części do samochodów japońskich i koreańskich. Podobnie sytuacja ma się z kadrą pracowniczą. Połączenie obu firm nie będzie miało żadnego wpływu na redukcję etatów w jakiejkolwiek ze Spółek.

 

Zarząd Inter Cars szacuje, że efektem synergii wynikającym z połączenia obu firm będzie obniżenie kosztów działalności o kwotę 35 - 40 mln zł rocznie. Nastąpi to głównie poprzez ujednolicenie systemów informatycznych Inter Cars i JC Auto. Proces ten będzie ułatwiony, ponieważ obie firmy pracują w oparciu o ten sam system komputerowy.

 

Kolejnymi efektami synergii będzie optymalizacja procesów logistycznych, zwiększenie wydajności obu sieci dystrybucji, lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowej, a także skrócenie czasu dostaw towarów do klienta. Prowadzone będą również wspólne działania marketingowe dla dotychczasowych klientów obu firm.

 

Nie bez znaczenia będzie również silniejsza pozycja negocjacyjna wobec dostawców. Wszystko to przełoży się nie tylko na dynamiczny wzrost obrotów, ale przede wszystkim na wzrost rentowności i zysku grupy Inter Cars.

 

Obie firmy są właścicielami marek, którymi posługują się niezależne warsztaty naprawcze. W przypadku Inter Cars są to AutoCrew, Q-SERVICE, Q-SERVICE Truck i Q-SERVICE Motor Sport.  JC Auto jest natomiast właścicielem loga Perfect Service. W efekcie połączenia obu firm powstanie największa sieć niezależnych serwisów w Polsce, licząca ponad 1000 warsztatów.

 

Wartość giełdowa obu spółek na dzień 13.07.2007 wynosiła ponad 2 mld zł, a zatrudnienie w grupie wraz z filiami wynosi 3 500 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty