Ile może Cię kosztować niesprawdzony serwis samochodów dostawczych?

Materiał informacyjny Ford
Ford
Ford
Jeżeli zarządzasz flotą pojazdów lub prowadzisz działalność związaną z transportem, doskonale wiesz, że każdy przestój samochodu może kosztować Cię fortunę i nie chodzi tu tylko o pieniądze, ale też dobre relacje z kontrahentami. Serwis samochodów dostawczych jest więc nie tylko firmą, która „ jakoś” naprawi nam samochód, ale przede wszystkim partnerem biznesowym, który powinien rozumieć, jak ważna dla nas jest profesjonalna i szybka usługa serwisu lub naprawy. Gdzie zatem szukać odpowiedniego serwisu samochodów dostawczych? A jakich serwisów lepiej jest unikać?

 

Serwis samochodów dostawczych – sprawdź, co ryzykujesz, oddając swój samochód w przypadkowe ręce

Każdy przedsiębiorca wie, że tylko poważne, rzeczowe i profesjonalne traktowanie swoich klientów, może przynieść mu ich zaufanie i dobrą współpracę w przyszłości.

Dzisiaj jednym z narzędzi pracy, obok telefonu komórkowego czy laptopa, jest też samochód dostawczy. I teraz powstaje pytanie – czy to podstawowe narzędzie prowadzenia naszej działalności chcielibyśmy oddawać w ręce niefachowego, nierzetelnego i drogiego serwisu? Oczywiście, że nie! A przecież często tak właśnie robimy!  Potem przychodzi rozczarowanie, że serwis lub naprawa trwały długo, nie wszystko zostało wykonane, a przy okazji było… drogo!

A przecież niezależnie od tego, czy mamy tylko jeden samochód firmowy, czy całą ich flotę, powodzenie naszego biznesu w dużej mierze uzależnione jest od tego, czy samochody te jeżdżą, zarabiając dla nas pieniądze czy też stoją w serwisie i dla nas nie pracują. A niesprawdzony serwis to potencjalne kłopoty, których nie da się przeliczyć tylko na pieniądze. To także stracony czas i nerwy, a tego przecież chcemy uniknąć.

 

Sprawdzony serwis aut dostawczych – czy odległe terminy dobrze świadczą o mechaniku?

Wiele osób zwraca uwagę na terminy wykonania usługi. I dla wielu, odległy jej termin jest synonimem profesjonalizmu lub dużego zainteresowania daną usługą, co ma świadczyć o wysokiej jakości oferowanych usług. Pomyślmy jednak, czy nasi klienci chcieliby czekać na nasze usługi lub towary? Nie! Jeśli jest na nie zapotrzebowanie, to chcą je zrealizować jak najszybciej, a nam przynieść konkretny dochód. Zatem przyjmowanie, że odległy termin serwisu lub naprawy auta, dobrze świadczy o mechaniku to mit.

Najczęściej oznacza to, że dany serwis nie ma wystarczającej liczby pracowników, są oni źle zorganizowani lub nie mają szybkiego dostępu do części i akcesoriów potrzebnych do przeglądu lub naprawy auta. Ktoś, kto zna się na biznesie, wie, że klient nie może czekać na realizację swojego zamówienia, bo jeśli będzie się ona przedłużać, to po prostu przejdzie do konkurencji.

No dobrze, ale jak znaleźć dobry serwis aut dostawczych?

Zaufany serwis aut dostawczych - sprawdź opinie

Dobra opinia jest połową sukcesu. A na taką trzeba sobie zapracować. Dlatego, jeśli potrzebujemy dobrego i sprawdzonego serwisu samochodowego, jedną z metod jego znalezienia – choć nie jedyną – jest sprawdzenie opinii o nim. Oczywiście często się zdarza, że klienci odreagowują w komentarzach swoje niezadowolenie lub wręcz przeciwnie swoją euforię w rozwiązaniu ich problemu, ale możemy to szybko przefiltrować, ufając tylko rzeczowym i merytorycznym komentarzom i opiniom.
 

 

Autoryzowany serwis aut dostawczych Forda – nowa jakość obsługi klienta

I właśnie mając na uwadze klienta i jego zaufanie, Ford uruchomił swój program Ford Service PRO – mający na celu szybką, profesjonalną i wszechstronną obsługę serwisową pojazdów użytkowych.

Największą wartością dla klienta w tym programie jest minimalny czas obsługi, dzięki czemu ewentualne wyłączenie auta z floty pojazdów trwa zdecydowanie krócej, niż w przypadku standardowych usług serwisowych.

Ford gwarantuje, że naprawa unieruchomionego pojazdu powinna trwać nie dłużej niż dobę. Jeśli jednak serwis, który zajmuje się konkretnym pojazdem, nie posiada odpowiedniej do naprawy części, klientowi oferowany jest samochód zastępczy. Naprawa uszkodzonego pojazdu kontynuowana jest od razu po otrzymaniu części.

Natomiast jeśli klient planuje oddać auto do serwisu na naprawy bieżące lub serwis, wizyta jest umawiana w terminie do trzech dni od zgłoszenia.

By jeszcze lepiej dostosować się do czasu pracy klienta, przedłużono godziny otwarcia serwisów Forda. Są one teraz otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 19:00 i w soboty od 8:00 do 13:00.

I jeśli oddamy samochód do 17:30, to już następnego dnia do 8:30 będzie on gotowy do odbioru. To wszystko oznacza, że klient nie straci całego dnia na serwis, a auto będzie mogło pracować bez przestojów.

Unikatową nowością programu Ford Service Pro  jest Ford Video Check. Podczas przyjęcia auta specjalista Forda rejestruje video oględziny auta, wskazuje części lub elementy wymagające wymiany lub naprawy, a następnie właściciel pojazdu otrzymuje wiadomość SMS z linkiem do filmu oraz dokonaną wyceną. Dzięki temu może sam, bez obecności w serwisie, przekonać się o proponowanym zakresie napraw i zadecydować o ich przeprowadzeniu.

Co więcej, w serwisach dedykowanych samochodom użytkowym przeprowadzane są także regularne przeglądy. Jeśli podczas kontroli zostaną wykryte lub zdiagnozowane jakiekolwiek nieprawidłowości, serwis szybko wykona niezbędne naprawy w atrakcyjnej cenie.

Jeśli szczególnie zależy nam na szybkim powrocie auta do użytku, możemy zarezerwować usługę Express Service, która do minimum skraca okres wykonania naprawy. W jaki sposób? Otóż dzięki jednoczesnej pracy dwóch techników czynności serwisowe czy przegląd wykonywany jest w możliwie najkrótszym czasie – nawet jednej godziny. Oznacza to szybszy powrót pojazdu do pracy. Istnieje również możliwość odbioru samochodu i jego zwrotu z dowolnego miejsca, wskazanego przez klienta.

Jak zatem widać, program Ford Service Pro nastawiony jest przede wszystkim na szybkie i profesjonalne obsłużenie klienta tak, by oszczędzić jego czas, a zarazem, aby unieruchomione auto jak najszybciej wróciło do pracy.

Advertisement

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na motofakty.pl Motofakty