Hypki zwyciężył w Drift Open 2012

(pp)
W miniony weekend (4-5 sierpnia) na ulicach Wodzisławia Śląskiego zorganizowano finałową rundę tegorocznego cyklu Drift Open. Dzięki zwycięstwu, pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie Grzegorz Hypki z zespołu Valvoline PUZ Drift Team.

Na finałową rundę Driftingowego Pucharu Polski przyjechało do Wodzisławia Śląskiego aż 73 zawodników. Duża frekwencja została odnotowana nie tylko wśród startujących, lecz także kibiców. Stało się tak m.in. dlatego, że po raz pierwszy w historii cyklu Drift Open zawody rozegrano na zamkniętych odcinkach dróg publicznych. Trasa przebiegała ulicą Czarneckiego, przez skrzyżowania z ulicą Batalionów Chłopskich i Odrodzenia.

Niestety, w trakcie kwalifikacji doszło do poważnie wyglądającego wypadku, przez co organizatorzy zdecydowali się na przerwanie imprezy i zmianę jej formuły. Zamiast 32 kierowców, do niedzielnego finału dopuszczono jedynie 16 najlepszych zawodników kwalifikacji.

Ostatecznie, zwyciężył wspomniany już Grzegorz Hypki, który w finale pokonał Adriana Pękalę. Tym samym, zapewnił on sobie tytuł mistrza Drift Open 2012. Poza Driftingowym Pucharem Polski, kierowca BMW serii 3 E30 napędzanego przez silnik V8 startuje także w Driftingowych Mistrzostwach Polski.