Firma Hutchinson Poland Sp. z o.o. wytwarzająca podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego zbuduje zakład produkcyjny w Bielsku-Białej.
Jak donosi Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, produkcja w nowej fabryce koncernu rozpocznie się w 2005 r. Do końca 2006 r. firma zatrudni 230 osób. Docelowo pracę w zakładach znaleźć ma 500 osób.
Koszt inwestycji sięga 15 milionów euro. Za kwotę tę powstaną trzy nowe hale produkcyjne z siedmioma liniami do produkcji wysokociśnieniowych przewodów klimatyzacyjnych.
Hutchinson Poland Sp. z o.o. posiada już dwie fabryki w Żywcu oraz jeden zakład produkcyjny w Łodzi.Inwestor należy do Grupy Hutchinson Worldwide, która jest światowym liderem w produkcji wyrobów gumowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Grupa posiada ponad 95 zakładów produkcyjnych w 26 krajach świata i zatrudnia ponad 24,5 tysiąca pracowników.
Ostróda gościła najlepszych motocrossów w Polsce
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?