Hirvonen wygrał w Grecji

Redakcja
Mikko Hirvonen zwyciężył w Rajdzie Akropolu zaliczanym do Rajdowych Mistrzostw Świata 2009.

Początkowo w zawodach prowadził Jari-Matti Latvala. Dopiero na szóstym odcinku specjalnym na prowadzenie wysunął się Hirvonen i nie oddał pierwszego miejsca aż do mety.

Po dachowaniu na siódmym OS-ie z zawodów wycofał się lider klasyfikacji generalnej Sebastien Loeb. Nie najlepiej poszło też jego koledze z zespołu Citroena, Daniemu Sordo, który na OS9 uszkodził dwa koła i wypadł na trzy odcinki z rajdu. W trzecim etapie, korzystając z zasady SupeRally, wrócił na trasę i zajął dopiero 12. miejsce.

Pierwsze miejsce na podium w swojej karierze wywalczył Sebatien Ogier, który uplasował się na drugiej pozycji.