Hankook Tire nie zainwestuje w Polsce

(mp)

Kolejna z dużych inwestycji motoryzacyjnych ominęła Polskę. Hankook Tire produkujący opony otworzy nową fabrykę na Słowacji lub Węgrzech.

 

Jeszcze do niedawna przedstawiciele koreańskiej firmy zapowiadali, że niewykluczona jest lokalizacja zakładów w Polsce. Tymczasem, jak podaje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), Young Soo Woo, wiceprezes Hankook Tire poinformował o ograniczeniu listy potencjalnych lokalizacji do dwóch państw: Słowacji i Węgier. Tym samym Polska została wyeliminowana jako miejsce inwestycji. Przyczyną takiej decyzji był brak zgody strony polskiej wysokość wkładu gotówkowego.

 

- W trakcie rozmów bardzo szybko stało się dla nas jasne, iż decyzja Hankook Tire zależy od wysokości dopłaty w gotówce. Zgodnie z przyjętymi regułami nasza oferta obejmowała zwolnienia z podatku i inwestycje w rozbudowę infrastruktury pod konkretną inwestycję. Podkreślaliśmy także, iż nasza oferta jest wiarygodna i w przypadku pozytywnej decyzji inwestor nie będzie narażony na nieprzewidziane przeszkody, jak na przykład problemy z wykupem gruntów. Oczywiście, źle się stało, iż Hankook nie zdecydował się umieścić fabryki w Polsce, jednak PAIiIZ postępował uczciwie, od początku powiadamiając inwestora o systemie zachęt obowiązujących w Polsce - powiedział Sebastian Mikosz, wiceprezes PAIiIZ nadzorujący negocjacje.

 

W wyniku inwestycji Hankook Tire miało powstać 1 508 nowych miejsc pracy, zaś nakłady inwestycyjne szacowane były na około500 mln euro.

Rajd Pojazdów Zabytkowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na motofakty.pl Motofakty
Dodaj ogłoszenie