Górale w Rościszowie

Michał Kondrowski
W miniony weekend, na znanej rajdowej trasie w Rościszowie, rozegrane zostały XI i XII rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw. Przy słonecznej pogodzie i dopingu setek kibiców zgromadzonych na trasie rywalizowało ze sobą przeszło czterdziestu zawodników.

Pod nieobecność Mariusza Steca zawody w klasyfikacji generalnej dwukrotnie padły łupem Mariusza Małyszczyckiego (Krosno Racing Team), który startował Skodą Fabią WRC.

Marcin Kiwak, startujący w tym sezonie Skodą Felicją KIT-CAR, zwyciężył w klasie A-1600 i umocnił się na prowadzeniu w rocznej klasyfikacji. Cenne punkty zdobył również Paweł Borys, którego Honda Civic dowiozła na najwyższe miejsce podium w klasie E1-1600.

W klasie E1-1150 w sobotę zwyciężył Krzysztof Ruciński, a w niedzielę Tomasz Strozik. Przebieg rywalizacji w tej klasie do końca sezonu będzie trzymał kibiców w napięciu - teoretycznie każdy z kierowców ma jeszcze szanse na końcowy sukces.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył zespół Rzemieślnik Racing!

Teraz przed zawodnikami dość długa przerwa, mają czas by dopracowywać swoje maszyny, kolejne zawody odbędą się w Korczynie koło Krosna w połowie października.