Golub-Dobrzyń: koniec utrudnień na ul. Piłsudskiego

gazeta.pomorska
Tak wyglądała ulica Piłsudskiego w Golubiu-Dobrzyniu jeszcze kilka dni temu
Tak wyglądała ulica Piłsudskiego w Golubiu-Dobrzyniu jeszcze kilka dni temu
Kierowcy mogą w końcu sprawnie przejeżdżać ul. Piłsudskiego w Golubiu-Dobrzyniu. 12 grudnia wyremontowany odcinek głównej ulicy miasta ma być odebrany.
Tak wyglądała ulica Piłsudskiego w Golubiu-Dobrzyniu jeszcze kilka dni temu
Tak wyglądała ulica Piłsudskiego w Golubiu-Dobrzyniu jeszcze kilka dni temu

W środę (28 listopada) robotnicy zakończyli prace na odcinku ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Mazowiecką, aż do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego. Przez czas remontu tym fragmentem trzeba było jeździć w żółwim tempie, co - w godzinach szczytu - powodowało niemałe korki.

Utrudnienia mamy już za sobą. Do zrobienia pozostała kosmetyka, np. namalowanie pasów. Na 12 grudnia ustalony jest odbiór remontu.

Inwestycję realizował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. Tym sposobem cała główna ulica miasta, od ul. PTTK aż do Szosy Rypińskiej, zyskała nową nawierzchnię. Biegnąca przez Golub-Dobrzyń trasa 534 została wyremontowana w 2010 r., lecz poza niemal kilometrowym odcinkiem, który łączył się z ul. Szosa Rypińska.

ZDW pominął ów fragment, ponieważ był on modernizowany kilka lat temu. - Od tego czasu porobiły się tam niewielkie dziury i nierówności - tłumaczył nam burmistrz Roman Tasarz starania miasta o odnowienie całości. - W momencie, kiedy Zarząd Dróg Wojewódzkich zrobił trasę 534, to ten pominięty odcinek zaczął razić.

W sierpniu inwestor wyremontował fragment ul. Piłsudskiego między Charszewskiego a Dziewanowskiego, pozostawiając znowu ok. 400 metrów, na które właśnie położono nową nakładkę.

Miasto w tym roku także wyremontowało nawierzchnię kilku ulic. W ramach uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej nowy asfalt pojawił się m.in. na ul. Katarzyńskiej, która bezpośrednio dochodzi do Piłsudskiego oraz na ulicach Kościuszki i Działyńskich.

od 16 lat
Wideo

Inwestycje drogowe w Miliczu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na motofakty.pl Motofakty