Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Golec górą w VW Castrol Cup

(mp)
Paweł Soja zajął pierwsze miejsce w ostatniej eliminacji Volkswagen Castrol Cup rozegranej na torze „Kielce”. Zwycięzcą cyklu został Jakub Golec.

Zacięta walka o tytuł najlepszego kierowcy VW Castrol Cup zapowiadała się już przed zawodami. Robertas Kupicikas i Jakub Golec mieli taką samą ilość punktów.

Po piątkowych kwalifikacjach z pole position wystartował Kupcikas, zaraz za nim miał zająć miejsce Jakub Golec, ale tak się nie stało. Zjechał on do boksu i nie zmieścił się w limicie czasu przeznaczonego na pojawienie się na polach przedstartowych. Sędziwie nałożyli na niego karę w postaci startu z depo. W ten sposób potencjalny kandydat do zwycięstwa rozpoczął wyścig z 19.,

ostatniej pozycji. Konsekwentnie odrabiał jednak straty i po zjechaniu na obowiązkową wymianę kół znalazł się na 11 pozycji.

W 25 minucie w depo pojawił się Kupcikas, któremu mechanicy wymienili koła w aucie w 22 sekundy i Litwin objął prowadzenie. Pech chciał, że w 35 minucie za sprawą awarii skrzyni biegów Kupcikas musiał zwolnić i ostatecznie dojechał do mety na ostatniej pozycji. W tej sytuacji Golcowi wystarczyło ukończenie wyścigu na 12., punktowanym miejscu, aby wygrać Volkswagen Castrol Cup. Ostatecznie uplasował się na mecie z 10. czasem. Dzięki temu zdobył tytuł Wyścigowego Mistrza Polski.

W kieleckiej eliminacji triumfował Paweł Soja. Drugi był Damian Sawicki, a trzeci Litwin Jonas Gelzinis.