Gdzie się kończy zakaz? cz.2

(maj)
Wiemy, że skrzyżowanie odwołuje znak zakazu. Jednak na drodze dwujezdniowej skrzyżowanie odwołuje obowiązywanie zakazu wyłącznie na tej jezdni, która łączy się z drogą poprzeczną.
Gdzie się kończy zakaz? cz.2

Przeczytaj też: Gdzie się kończy zakaz? cz.1Popatrzmy na rysunek. Na jezdni z lewej strony pojazd A stoi przed znakiem zakazu zatrzymywania. Nie popełnia wykroczenia. Pojazd B stoi już za znakiem, a więc na zakazie. Na tej części drogi zakaz obowiązuje do skrzyżowania. Zatem pojazd C może już swobodnie przystanąć za skrzyżowaniem pamiętając o zachowaniu odległości 10 m od skrzyżowania, gdzie zatrzymywać się nie wolno.
Na jezdni obok wszystkie trzy pojazdy stoją w sposób niedozwolony. Na całym odcinku obowiązuje bowiem zakaz zatrzymywania. Jezdnia nie ma połączenia ze skrzyżowaniem, więc skrzyżowanie nie odwołało zakazu. W tym przypadku zakaz odwołać mogą jedynie znaki.
Pokazaliśmy trzy znaki odwołujące zakazy - ze strzałką wskazującą, że znak obowiązuje do tego miejsca, z tabliczką koniec oraz uniwersalny znak odwołujący wszystkie zakazy obowiązujące wcześniej. W pokazanym przypadku odwoła nie tylko wspomniany wcześniej zakaz zatrzymywania, ale też znak ograniczenia prędkości.

Rajd Pojazdów Zabytkowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na motofakty.pl Motofakty
Dodaj ogłoszenie