Gdzie jest teraz wypadek w Krakowie? (2.10.2023). Śledzimy sytuację na drogach

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Śledzimy informacje o wypadkach drogowych w Krakowie i okolicy
Śledzimy informacje o wypadkach drogowych w Krakowie i okolicy Piotr Krzyżanowski
Śledź razem z nami aktualną sytuację na drogach stolicy Małopolski. Obserwujemy popularne profile na Facebooku, które zajmują się tematyką utrudnień drogowych w Krakowie i okolicach. Zobacz nasz artykuł, dzięki któremu możesz szybko dowiedzieć się o wypadkach czy zablokowanych krakowskich ulicach.

Utrudnienia w ruchu to codzienność każdego dużego miasta. Wypadki zdarzają sie codziennie, ale niektóre potrafią skutecznie sparaliżować miasto. Sprawdź, gdzie jest teraz wypadek w Krakowie i jeśli tylko możesz, omiń tę trasę.

Wypadki w Krakowie i w okolicy - 2.10.2023

Dziś (tj. 2 października) około godziny 18:20 wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ul. Korabnickiej w Skawinie. 🆘🚨 Na miejsce wysłano naziemny i lotniczy Zespół Ratownictwa Medycznego, zadysponowano zastępy z JRG Skawina, OSP Skawina 1 i OSP Skawina 2 oraz skierowano załogę Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. 🚑🚒🚓 Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ranną 14-latkę z licznymi obrażeniami ciała, po wdrożeniu medycznych czynności ratunkowych przez ZRM, załoga śmigłowca przetransportowała drogą lotniczą do szpitalnego oddziału ratunkowego. 🏥


W dniach 29-30 września 2023 roku, na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie odbyły się ogólnopolskie zawody o tytuł "Najtwardszego Krakowskiego Strażaka" w formule FireFit! 🧑‍🚒💪 W piątek obyły się starty indywidualne, a na sobotę przewidziano starty sztafet i tandemów oraz oficjalne zakończenie i wręczenie nagród. Biorący udział zawodnicy mieli do pokonania tor sprawnościowy, który składał się z następujących zadań: ✅ Wejście na wieżę o wysokości 12 metrów z pakietem wężowym ważącym 19 kilogramów ✅ Wciąganie pakietu węzowego ważącego 19 kilogramów przy pomocy liny na szczyt wieży ✅ Przesunięcie ciężaru przy pomocy młota ważącego 4 kilogramy ✅ Przebiegnięcie slalomu ✅ Przeciągnięcie węża napełnionego wodą i podanie strumienia wody w cel ✅ Przeciągnięcie tyłem manekina ważącego 80 kilogramów na dystansie 30 metrów Wyniki: Kategoria OPEN MĘŻCZYŻNI: 🥇 miejsce - Mateusz Delinger 1 min 25 s 🥈 miejsce - Mateusz Kapszewicz 1 min 33 s 🥉 miejsce - Krzysztof Stencel 1 min 38 s Kategoria OPEN KOBIETY: 🥇 miejsce - Martyna Świerczyk 2 min 29 s 🥈 miejsce - Ewa Dobrzyńska 2 min 38 s 🥉 miejsce - Justyna Cichocka 2 min 41 s Wyniki z dnia pierwszego - https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1kyRtHVwaNQmyS4jxF1wWXu1-ZIbYFObly1mBsDFqdY/htmlview?pli=1&fbclid=IwAR1WF5ZjHxaf5goDQsv89iBcrag95v5WnKLRiYHtw6MlghspPsgjxD2jMhM Wyniki z dnia drugiego - https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1ynV90gU8z3RxL47G-ThyKn6adju9arv977ktVBalqKs/htmlview?fbclid=IwAR1YeNVobtE22k1xaIUgorRFHKdL51x1jhfkp7GW5vVK9GWrsxCWeyOdw Pełna fotorelacja na stronie www. Link w komentarzu ⬇️ Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie Agnieszka Wojciechowska FCC Państwowa Straż Pożarna Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie Zawody "Krakowski Najtwardszy Strażak" 29-30 września 2023r.


Edit, osoba zaginiona została odnaleziona. Zaginiony Rafał Ż. zam. Sieciechowice gmina Iwanowice. Zagrożenie życia i/lub zdrowia. W chwili zaginięcia ubrany był w koszulkę koloru ciemnego i ciemne spodenki. Wzrost około 180 cm, szczupła budowa ciała, okulary korekcyjne. ktokolwiek widział osobę poszukiwaną proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji w Skale nr tel. 47 8346150. Prosimy o udostępnienie.


[ARCHIWUM STRAŻ KRAKÓW] Star 25L GSn-900 - Zawodowa Straż Pożarna Kraków Średni samochód gaśniczy śniegowy podwoziu Star A25L wyposażony w rzędowy sześciocylindrowy silnik benzynowy S47 o mocy 105 koni mechanicznych. Masa całkowita pojazdu wynosiła 7400 kg, a prędkość maksymalną jaką mógł osiągnąć to 85 km/h. Dwuosobowa załoga zajmowała miejsca w seryjnej kabinie w układzie miejsc 1+1. Głównymi elementami zabudowy było 30 sztuk butli z dwutlenkiem węgla, o łącznej pojemności 900 kg dwutlenku węgla, umieszczonych na metalowym stelażu oraz instalacja do podawania środka gaśniczego. Na wyposażeniu pojazdu znajdowały się również lance śniegowe, łomy, tarcze azbestowe, a także ubrania żaroodporne. Pojazd na przełomie lat 60-70 należał i użytkowany był przez Zawodową Straż Pożarną, która w tym czasie działała na terenie naszego miasta. Zdjęcie - Zawodowa Straż Pożarna Kraków Opis - PRL998.pl / Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie


Powitanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego w Straż Pożarna Biały Kościół KSRG‼️ 🚒 W dniu 30 września 2023 roku, w Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Kościele (pow. krakowski, gm. Wielka Wieś) odbyło się powitanie fabrycznie nowego, średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Volvo FL280. Nowoczesny samochód zastąpił wysłużone Iveco-Magirus, które to wspierało działania druhów od 2017 roku. Koszt zakupu pojazdu wyniósł 1 099 989,00 złotych. 💰 🚒 INFORMACJE O POJEŹDZIE: Typoszereg: GBA 3/16 Kryptonim: KF 338-74 Podwozie: Volvo FL 280 Zabudowa: Bocar Napęd: 4x4 Liczba miejsc: 6 Układ siedzeń: 1+1+4 Maksymalna rzeczywista masa pojazdu: 14 750 kg DMC: 16 000 kg Moc: 210 kW przy 2100 obr/min Wymiary pojazdu (długość/szerokość/wysokość): 8,20 x 2,55 x 3,35 m Wyciągarka: Dragon Winch DWT 18000 HD 💧 UKŁAD WODNO-PIANOWY: Zbiornik na wodę: 3000 l Zbiornik na środek pianotwórczy: 300 l Wydajność autopompy Rosenbauer: 1600 l/min 🔈 SYGNALIZACJA DŹWIĘKOWA: Generator dźwiękowy: BOS-200 Sygnał jednotonwy pneumatyczny Generator basowy Strobos z głośnikami niskotonowymi Gratulujemy❗🤝


Wczoraj, 28 września, około godziny 15:00, wpłynęło zgłoszenie mówiące o tym, że 4-letnie dziecko wpadło do studni na terenie jednego z przedszkoli w miejscowości Zabierzów. 🆘 Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Zabierzów, OSP Rząska oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z JRG 3 Kraków wraz z dowódcą jednostki. Na miejsce wysłano również Zespół Ratownictwa Medycznego K01-022 oraz załogę Policji. Strażacy, po przyjeździe pod wskazany adres, otrzymali informację, że dziecko prawdopodobnie znajduje się w zbiorniku, niegdyś używanym do gromadzenia wody lub nieczystości, szerokim na ok. 6 metrów i o głębokości ok. 3 metrów, do którego właz znajdował się na terenie placu zabaw. Miał on wymiary ok. 40 cm na 40 cm, co dodatkowo utrudniało prowadzenie akcji ratowniczej. Całość nie była dobrze zabezpieczona, gdyż wejście do zbiornika było przykryte konstrukcją przypominającą komin, jednakże ze szczeliną, przez którą dziecko mogło się przecisnąć. Dopiero po jej zburzeniu było możliwe dostanie się do środka przez ratowników. Jeden ze strażaków został opuszczony na linach do wnętrza zbiornika, gdzie po kilku próbach zanurkowania, odnalazł chłopca. Po wyciągnięciu dziecka stwierdzono u niego nagłe zatrzymanie krążenia i podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową, którą prowadzili strażacy wraz z ratownikami medycznymi. Na miejsce przybyła również załoga lotniczego Zespołu Ratownictwa Medycznego, której lekarz, po niemal godzinie trwania RKO, stwierdził zgon. Wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności zdarzenia zajmuje się Policja pod nadzorem prokuratora, który do godzin wieczornych prowadził oględziny miejsca. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie potwierdziła, że zdarzenie miało miejsce na terenie należącym do pobliskiej stadniny koni dzierżawionym przez przedszkole. Około rok temu wybudowano tam plac zabaw. _ Fotografia Ratownicza R-L


🚒Podczas dzisiejszych zawodów „Krakowski Najtwardszy Strażak” zorganizowana została wystawa prezentująca sprzęt, jakim dysponują strażacy z Krakowa. Podczas niej obecny był również zastęp GCBA 13/70+250 Rosenbauer Panther CA-5 z LSRG Krakow Airport. Dojazd tego typu pojazdu na miejsce wystawy to nie lada wyczyn dla kierowcy, ponieważ gabaryty pojazdu są dużo większe niż normalnych samochodów ciężarowych. 🚓🚨Cały przejazd z lotniska na plac im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie, oraz z powrotem, zabezpieczała załoga WRD Komenda Powiatowa Policji w Krakowie.


Na placu im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie trwają zmagania w walce o tytuł Najtwardszego Krakowskiego Strażaka! 🧑‍🚒💪 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie Zawody "Krakowski Najtwardszy Strażak" 29-30 września 2023r.


‼️Tragiczny wypadek w Zabierzowie. ‼️ Nie żyje 4 letnie dziecko które wpadło do studni na terenie jednego z przedszkoli. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii.


#Obecnie Utrudniania w miejscowości Michałowice (DK7), Doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. Trwają działania służb.


ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gdzie jest teraz wypadek w Krakowie? (2.10.2023). Śledzimy sytuację na drogach - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na motofakty.pl Motofakty
Dodaj ogłoszenie