Fotoradar na skrzyżowaniu, przy Realu trzeba uważać

redakcja.gdp
Fotoradar na skrzyżowaniu, przy Realu trzeba uważać
Fotoradar na skrzyżowaniu, przy Realu trzeba uważać
Prawdopodobnie już 20 października na skrzyżowaniu przy Realu i Centrum pod Wiatrakami rozpoczną się testy nowego urządzenia, które połączy funkcję fotoradaru i rejestratora przejeżdżających na czerwonym świetle.
Fotoradar na skrzyżowaniu, przy Realu trzeba uważać
Fotoradar na skrzyżowaniu, przy Realu trzeba uważać

Urządzenie będzie zainstalowane na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Witosa w Kobylnicy, przy wjeździe do hipermarketu Real. Będzie to jedno z pierwszych tego typu urządzeń w Polsce, po Szczecinie i Łodzi. Ma nie tylko robić zdjęcia jeżdżącym zbyt szybko, ale także jadącym na czerwonym świetle w obydwie strony. Natomiast dodatkowe kamery będą rejestrowały ruch na skrzyżowaniu.

– Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie na skutek oczekiwań policji, która sygnalizowała, że w tym miejscu bardzo często dochodzi do kolizji i łamania zasad ruchu drogowego. Właściwie nie ma tygodnia, aby się tam coś nie działo – tłumaczy Leszek Kuliński, wójt Kobylnicy.

Straż Gminna w Kobylnicy wyda na nie 480 tys. zł. Już w drodze przetargu wyłoniono specjalistyczną firmę, która dostarczy maszty i urządzenia pomiarowe. Właśnie trwają prace przygotowawcze, podczas których układane są kable pod powierzchnią ulicy. Za kilka dni zacznie się montaż całego urządzenia. Od 20 października rozpoczną się testy. Wójt Kuliński jest przekonany, że nowe urządzenie przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa na tym newralgicznym skrzyżowaniu.

Kobylnica należy do grupy gmin, w których funkcjonuje najwięcej fotoradarów. Do tej pory dysponuje czterema fotoradarami stacjonarnymi oraz jednym przenośnym. Zdaniem wójta dzięki temu kierowcy na terenie gminy jeżdżą spokojniej i stwarzają mniej niebezpiecznych sytuacji.

Korzystanie z fotoradarów ma także wymiar finansowy, bo w tym roku do końca września dzięki fotoradarom do kasy gminnej wpłynęło ponad 5,1 miliona zł.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty