Formuła 1. „Williams to już nie jest zespół wyścigowy” (video)

Mariusz Michalak / Foto Olimpik / x-news
Znany z ciętego języka kanadyjski kierowca wyścigowy Jacques Villeneuve tym razem obrał za cel Williamsa, zespół, w barwach którego został mistrzem świata.

- Władze płacą za złe decyzje podjęte w ostatnich latach - stwierdził Kanadyjczyk w rozmowie z „Le Journal de Montréal”. - To już nie jest zespół wyścigowy. To firma, której zależy tylko na zyskach, nie chce wygrywać w F1 - dodał Villeneuve.

Kierowcy Williamsa nadal wyraźnie odstają od reszty stawki. Podczas Grand Prix Chin zajęli dwa ostatnie miejsca. George Russel był 16., natomiast Robert Kubica 17. W klasyfikacji konstruktorów Williams jest jedynym zespołem, który nie zdobył jeszcze punktów. Niekwestionowanym liderem pozostaje Mercedes.

Grand Prix Chin wygrał Lewis Hamilton (Mercedes). Drugie miejsce zajął Valtteri Bottas (Mercedes), a trzeci był Sebastian Vettel (Ferrari). Brytyjczyk umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej kierowców. Lewis Hamilton ma 68 punktów, czyli o 6 więcej od drugiego Valtteriego Bottasa.