Finał Kia Lotos Race 2013: Mirecki, Tokar i Śmigiel na podium

Karol Biela
Filip Tokar, 20-letni zawodnik Automobilklubu Kieleckiego, został wicemistrzem Polski wyścigowego pucharu Kia Picanto.

Podczas ostatniej VI rundy wyścigowego pucharu Kia Picanto 2013, która odbyła się na czeskim torze w Brnie, 20-letni zawodnik Automobilklubu Kieleckiego miał sporo przygód. Na pierwszym wyścigu jego auto zostało staranowane przez innego zawodnika przez co ukończył bieg na 19. pozycji. W drugim wyścigu zajął już 11. miejsce.

Ostatecznie po odliczeniu najgorszego wyniku z całego sezonu, czyli właśnie pierwszego biegu w Brnie, Filip uzyskał drugi wynik w tabeli punktowej, co dało mu wicemistrzostwo. – Generalnie sezon uważam za udany - mówił Filip Tokar. – Co do planów jeszcze nic nie mogę powiedzieć. Czekają nas rozmowy sponsorskie i zadecydujemy wówczas co dalej – dodał.

W przyszłym roku organizatorzy zapowiadają kontynuację serii wyścigów Kia Picanto. Przymierzają się do wprowadzenia pucharu z mocniejszym autem, czyli Kia Pro Cee'd GT, który miałby pojawić się na torach wyścigowych w 2015 roku.