Fiat Doblo

S.I.
Udostępnij:
Premiera dostawczego Fiata Doblo - zapraszamy!

Fiat Doblo

Na zdjęciu:
Premiera Fiata Doblo wzbudziła duże zainteresowanie wśród odwiedzających salony Fiata. Fot. Paweł Najbar

Fiat Doblo
to kolejna propozycja samochodu użytkowego o wszechstronnym zastosowaniu, praktycznego zarówno dla rodziny, jak i w prowadzeniu małej firmy. Wcześniej samochody tej klasy wprowadziły na rynek koncerny francuskie. Fiat zaprezentował swój najnowszy samochód w dwóch wersjach nadwozia. Jest to odmiana osobowa, pozwalająca na wygodny przewóz pięciu osób wraz ze sporym bagażem oraz odmiana Cargo, czyli typowe auto użytkowe.


Fiat Doblo

Na zdjęciu:
Pojemność bagażnika wynosi 750 dm sześc., a po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń ta powiększa się do 3000 dm sześc. Fot. Paweł Najbar

- Fiat Doblo cechuje się największą pojemnością bagażnika w swej klasie - mówi Jerzy Majewski, koordynator sprzedaży w salonie PTHM Auto Plus w Gdańsku. - W wersji osobowej jest to 750 ccm, po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń ta powiększa się do 3000 ccm. Wersja Cargo posiada przestrzeń bagażową o pojemności 3200 ccm, jednak trwają już prace nad powiększeniem tego parametru o kolejnych 600 ccm. Podobnie atrakcyjne jest wyposażenie standardowe. Fiat Doblo w wyposażeniu seryjnym posiada elektrycznie podnoszone szyby, poduszkę powietrzną kierowcy, centralny zamek, elektryczne wspomaganie kierownicy, immobiliser oraz regulację położenia kierownicy. W opcjach dostępne są m.in.: radio z odtwarzaczem CD, czujniki biegu wstecznego ułatwiające parkowanie, poduszka powietrzna pasażera i poduszki boczne. Standardowo montowane są także w wersji osobowej jedne boczne drzwi przesuwane.

Doblo w osobowej wersji podstawowej kosztuje 42,8 tys. zł, natomiast Cargo kosztuje od 41,4 tys. zł do 50,9 tys. zł w zależności od silnika oraz wybranej opcji wyposażenia. Na razie Doblo dostępny będzie z dwoma silnikami znanymi z innych modeli Fiata m.in. z Punto. Jednostka benzynowa ma pojemność 1200 ccm i moc maksymalną 65 KM, natomiast diesel o pojemności 1900 ccm posiada moc 63 KM.


Fiat Doblo

Na zdjęciu:
W wyposażeniu seryjnym Doblo posiada m.in. elektrycznie podnoszone szyby i centralny zamek. Fot. Paweł Najbar

- W przyszłości dostępne będą jeszcze dwa silniki - powiedział Jerzy Majewski. - Jeden z nich to 16-zaworowy silnik benzynowy o pojemności 1600 ccm i mocy 103 KM. Planuje się również wprowadzenie nowoczesnego diesla o poj. 1900 w technologii Common Rail o mocy 105 KM. Prezentacja Fiata Doblo potwierdziła, że zainteresowanie samochodami tego typu jest duże. Dla właścicieli firm ważną informacją jest jednak to, czy auto posiada homologację. - Na razie homologację posiada Doblo w wersji Cargo - tłumaczy Jerzy Majewski. - Należy się jednak spodziewać, że otrzyma ją już niedługo również wersja osobowa, odpowiednie dokumenty zostały już bowiem przez Fiata złożone.

Dane techniczne:

ModelFiat DobloFiat Doblo Cargo
Pojemność1.21.9 D1.21.9 D
Rozstaw osi (mm)25662566
Długość (mm)41594159
Szerokość (mm)17141714
Wysokość (mm)18201820
Poj. bagażnika (dm sześc.)7503200
Moc maks. (KM)65636563
Prędkość max. (km/h)142141142141
Przyspieszenie od 0-100 (s)18,920,918,920,9
Zużycie paliwa (l/100 km)7,77,27,77,2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Minister Anna Moskwa o polityce klimatycznej i o energetyce

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Motofakty
Dodaj ogłoszenie