Emocje na torze koszalińskiego Motoparku [zdjęcia]

redakcja.gdp
Emocje na torze koszalińskiego Motoparku [zdjęcia]
Emocje na torze koszalińskiego Motoparku [zdjęcia]
22 kierowców ścigało się na torze koszalińskiego Motoparku – w sobotę rozegrano pierwsze wyścigi z cyklu RallySprint – Koszalińskie Mistrzostwa Kierowców.autor: Joanna Krężelewska
Emocje na torze koszalińskiego Motoparku [zdjęcia]
Emocje na torze koszalińskiego Motoparku [zdjęcia]

To reaktywacja imprezy, którą organizowano w latach 2007-2008. Zawodnicy musieli przejechać sześć prób – po trzy okrążenia toru w każdej. Wyjeżdżali po trzech, w odstępach co 15 sekund.

Zobacz zdjecia >>>Koszalińskie Mistrzostwa Kierowców [zdjecia]

Zawodnicy byli podzieleni na trzy klasy: Junior - dla uczestników od 15 do 18 roku życia bez prawa jazdy; Amator - dla kierowców debiutujących w imprezie samochodowej z pomiarem czasu i Profi - dla uczestników z doświadczeniem w imprezach samochodowych z pomiarem czasu oraz dla wszystkich uczestników biorących udział samochodem przygotowanym do sportu.

Kategoria Junior, w której startują młodzi adepci kierownicy, to nowość. Skąd pomysł na jej utworzenie? – Młodzi zawodnicy mogą dzięki temu nauczyć się prawidłowych nawyków za kółkiem. Jadą z doświadczonymi zawodnikami, więc mogą podpatrzeć ich umiejętności, ale też zobaczyć, czego robić nie wolno. Tor weryfikuje zachowania i uczy – mówi Maciej Raczewski, dyrektor imprezy.

Pod koniec marca druga runda KoMiK-a, czyli Koszalińskich Mistrzostw Kierowców.

Rajd Pojazdów Zabytkowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na motofakty.pl Motofakty
Dodaj ogłoszenie