Drogi już pękają w Białogardzie

redakcja.gdp
Drogi już pękają w Białogardzie
Drogi już pękają w Białogardzie
Nowo wyremontowane ulice już zaczynają się sypać. Specjalna komisja zbadała przed świętami tylko jedną z nich. I znalazła aż 29 usterek.
Drogi już pękają w Białogardzie
Drogi już pękają w Białogardzie

1 stycznia Białogard przejmuje od powiatu wszystkie drogi znajdujące się w granicach administracyjnych miasta. Radni miejscy zdecydowali więc, że należy sprawdzić te ulice, zanim przejdą na własność miejskiego samorządu. Na razie zdążyli zbadać jedną – ulicę 1 Maja. I już tylko po tej kontroli byli oburzeni.

– To nowa droga, dopiero kilka miesięcy temu wyremontowana, a my już wyliczyliśmy aż 29 usterek – kręci głową Andrzej Siwek, członek komisji, a zarazem wiceprzewodniczący Rady Miasta w Białogardzie. Przegląd międzygwarancyjny trwał cały dzień. Członkowie komisji wypunktowali pękający i kruszący się w kilku miejscach asfalt, zapadnięte studzienki, zapadnięte chodniki, a nawet braki pokryw i włazów do niektórych studni w jezdni.

– Ja nazwałabym to wręcz katastrofą budowlaną – komentuje Krystyna Leś, radna, przewodnicząca komisji infrastruktury. – Owszem, wszystkie drogi mają trzyletnią gwarancję, ale jeśli po niecałym roku już zaczynają się sypać, to co nam z tej gwarancji? – pyta retorycznie. Razem z wiceprzewodniczącym Siwkiem pytają dlaczego inspektor nadzoru budowlanego odebrał te roboty. – Zaryzykowałbym stwierdzenie, że wszystkie studzienki w ulicach, które mamy przejąć, są pozapadane – mówi Andrzej Siwek.

Radni mają w tej sprawie rozmawiać jeszcze z burmistrzem i starostą powiatu. – Przecież nie może być tak, że nasze samorządy wydają miliony złotych na remonty ulic, ale za chwilę wszystko wraca do normy, czyli znowu jeździ się po mieście źle – podsumowują.

Starosta Tomasz Hynda przypomina, że dziś to miasto zarządza drogami powiatowymi, a od nowego roku miasto będzie nawet ich właścicielem. Ale przyznaje, to powiat zlecał remont ul. 1 Maja. – Wykonawca, firma Pol-Dróg, remontowała wiele innych naszych dróg. I nie było problemu z naprawami gwarancyjnymi. A te się zdarzają. Studzienki to punkt newralgiczny każdej drogi. Podobny problem mieliśmy z ul. Grunwaldzką. Tam wykonawca położył więc wokół studzienek kostkę granitową i teraz jest już lepiej – zapewnia, wierząc, że i w przypadku ul. 1 Maja będzie wszystko dobrze poprawione.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty