Droga na Krępę wciąż niebezpieczna

redakcja.gdp
Droga na Krępę wciąż niebezpieczna
Droga na Krępę wciąż niebezpieczna
Choć wszyscy doceniają nową drogę bez dziur i piękną ścieżkę rowerową, to jednak nasi Czytelnicy zwracają też uwagę na niedoróbki i niebezpieczne rozwiązania.
Droga na Krępę wciąż niebezpieczna
Droga na Krępę wciąż niebezpieczna

Od czasu, gdy wybudowano nową drogę ze Słupska do Krępy oraz przebiegającą obok niej piękną ścieżkę rowerową, trasa stała się celem rowerowych przejażdżek słupszczan i mieszkańców regionu. Tak samo upodobali ją sobie zwolennicy jeż-dżenia na wrotkach i rolkach. Czy jednak mogą się tutaj czuć bezpiecznie? Nie za bardzo, gdyż w pewnym momencie rowerzyści i rolkarze muszą przeciąć drogę, aby przejechać na położoną po drugiej stronie drogi dalszą część ścieżki.

 

– W ostatnią niedzielę wieczorem niewiele brakowało, a wjechałbym na rowerzystkę, która nagle wjechała ze ścieżki na przejście dla pieszych na drodze. Wcale nie jechałem szybko, bo najwyżej 50 kilometrów na godzinę. Rzecz w tym, że jak się jedzie drogą od strony Krępy, to z powodu przerośniętych chaszczy w ogóle nie widać, czy ktoś jedzie ścieżką rowerową od strony Słupska – mówi pan Michał (dane do wiadomości redakcji).

Według niego wieczorem jest tutaj ciemno, bo ani solary, ani umieszczony na słupie wiatrak nie zapewniają działania oświetlenia.

– Jestem przekonany, że byłoby bezpieczniej, gdyby przy tym przejściu zainstalowano także odpowiednie oznakowanie, które zmuszałoby kierowców do ograniczenia prędkości, a rowerzystów do zatrzymania się przed wjechaniem na drogę – dodaje pan Michał.

Jest też innym problem. Od rolkarzy usłyszeliśmy, że przy ścieżce rowerowej brakuje koszy na śmieci oraz ławek.

– Poza tym sporo osób z naszego środowiska dość mocno się poobijało, gdy po silnych wiatrach lub deszczach jeździli po ścieżce wśród mokrych liści i gałązek, których na czas nie zmieciono – informuje pani Jolanta ze Słupska.

– Prawda jest taka, że zarówno kierowcy, jak i rowerzyści jeżdżą tą drogą za szybko i nie zawsze dbają o bezpieczeństwo. W związku z tym planujemy zainstalowanie spowalniaczy, które będą bezpieczne dla jednych i dla drugich. Przyjrzymy się także oświetleniu drogi, a inspektorki zajmujące się zielenią sprawdzą, jak ona wygląda – mówi Jarosław Borecki, zastępca dyr. Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Według niego ścieżka rowerowa jest na bieżąco sprzątana, ale ponieważ przebiega wzdłuż lasu, nie zawsze udaje się od razu usunąć z niej to, co na nią spada.

– Przemyślimy także postawienie przy ścieżce dodatkowych ławek i śmietników – dodaje dyr. Borecki. 

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty