Droga ekspresowa S7 - kiedy koniec budowy obwodnicy Kielc?

redakcja.regiomoto
Droga ekspresowa S7
Droga ekspresowa S7
Jest ostateczny termin zakończenia budowy obwodnicy Kielc, fragmentu drogi ekspresowej S7 Warszawa-Kraków. Wykonawca wystąpił o dodatkowych 60 dni, odpowiedzialny za budowę kielecki oddział GDDKiA godzi się na 20 dni. Prace mają zakończyć się 22 lipca.
Droga ekspresowa S7
Droga ekspresowa S7

Przypomnimy, że pierwszy termin zakończenia budowy to wrzesień 2012 roku. Generalnemu wykonawcy - Konsorcjum Mostostal Warszawa Acciona Infraestructuras nie udało się dotrzymać terminu i poprosił inwestora, kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, o dodatkowy czas. Strony uzgodniły, że budowa zakończy się 3 lipca 2013 roku. Tego terminu wykonawcy też nie udało się dotrzymać i wystąpił o kolejnych 60 dni – do 2 września 2013 roku.

Po kilku dniach inwestor wyraził swoje stanowisko w tej sprawie. Godzi się na przełożenie z 3 na 22 lipca ostatecznego terminu zakończenia prac budowlanych na obwodnicy Kielc od Węzła Kielce Północ w Wiśniówce do Węzła Kielce Południe w Chęcinach. Na tę decyzję miały wpływ utrudnienia dla budowlańców spowodowane ulewnymi deszczami.

- Niezależny nadzór inwestycji na podstawie raportów instytutu meteorologii skrupulatnie, dzień po dniu przeanalizował wpływ pogody na planowane w maju i czerwcu roboty na drodze ekspresowej S7 – wyjaśniła Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału GDDKiA. - W efekcie tego, ponieważ przy panujących ulewnych deszczach nie można było prowadzić robót, uznano za zasadne przesunięcie ostatecznego terminu zakończenia prac o dwadzieścia dni. Aneks do umowy nie został jednak jeszcze podpisany przez wykonawcę.

Co na to wykonawca?

– Przesunięcie na 22 lipca terminu zakończenia prac przy obwodnicy Kielc to dla nas bardzo dobra informacja. Ten czas pozwoli nam na ostateczne zrealizowanie tej budowy – powiedziała Karolina Myszkiewicz, rzecznik prasowy Mostostalu Warszawa. 

Przypomnijmy, że w środę, 10 lipca, otwarto obie jezdnie obwodnicy. Ruch odbywa się po obu jezdniach drogi ekspresowej S7, ale trwają pracy wykończeniowe na węzłach i drogach dojazdowych. Dopóki się nie zakończą będzie obowiązywało ograniczenie prędkości.

Marzena Smoręda „Echo Dnia" 

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty