Dobry występ Tyszkiewicza

(mp)
Piotr Tyszkiewicz zajął czwartą pozycję podczas rozegranej w Portugalii drugiej rundy rallycrosowych mistrzostw Europy.

W miniony weekend na torze Eurocircuito de Lousada w Portugalii odbyła się druga runda rallycrosowych mistrzostw Europy. Jedynym Polakiem startującym w tych zawodach był Piotr Tyszkiewicz rywalizujący w Dywizji 2.

Kierowca Lotos Team po udanych dwóch seriach biegów kwalifikacyjnych zajmował trzecią pozycję, a po ostatniej serii zakwalifikował się do finału A i startował z czwartego pola. W wyścigu przez cały dystans walczył o awans kilkakrotnie próbując wyprzedzić norweskiego

rywala Marcusa Nilssona w Peugeocie 206 RC.

W drugiej połowie dystansu Piotr Tyszkiewicz skupił się na obronie przed ostro atakującymi miejscowymi zawodnikami w Renault Clio. Pomimo wielokrotnych prób i mocno porozbijanego tylnego zderzaka kierowca Lotos Team obronił czwartą pozycję.

W wyścigu zwyciężył Belg, Michaël De Keersmaecker w samochodzie Honda Civic Type-R i z dorobkiem 40 punktów jest liderem klasyfikacji Dywizji 2. Drugie miejsce w Portugalii wywalczył Norweg, Jussi Pinomäki w Renault Clio RSR i ma na swoim koncie 29 punktów. Trzecie miejsce zajął Marcus Nilsson. Piotr Tyszkiewicz po drugiej rundzie z 16. punktami awansował do pierwszej dziesiątki mistrzostw.

Trzecia runda championatu Starego Kontynentu odbędzie się na torze PS Racing Center w Greinbach w Austrii 4 i 5 czerwca.