Dobra marka, czy zwykły bubel

(as)
Nieco zdziwiło jednego z klientów sklepu motoryzacyjnego, który prosząc o markowe przewody hamulcowe sztywne do Citroena, otrzymał najgorszego sortu podróbki.

Nieco zdziwiło jednego z klientów sklepu motoryzacyjnego, który prosząc sprzedawcę o markowe przewody hamulcowe sztywne do swego Citroena, otrzymał najgorszego sortu podróbki, ale opatrzone symbolem renomowanego producenta przewodów hamulcowych. Wyroby wisiały w sklepie na specjalnym firmowym, oryginalnym stojaku dobrego, markowego producenta.

Podróbki zapewne zostałyby zamontowane w samochodzie, gdyby nie czujność mechanika w warsztacie, który zakwestionował ich jakość. Na dowód swych wątpliwości pokazał klientowi postrzępione końcówki przewodów i dał do porównania oryginały. Nie trzeba fachowca, aby dostrzec różnice. Podróbki powędrowały więc z powrotem do sklepu, były przeprosiny.
Zapytany o incydent właściciel firmy, której wyroby są podrabiane, potwierdził tylko fakt podszywania się jednego producenta pod jego markę. "Zdarza się to niestety często, ale nie chcę zadrażniać. Na podróbkach, które wyglądają gorzej niż moje odpady, jest doczepiona karteczka z wydrukowanym symbolem mojej firmy, ale w innym liternictwie. Niby inaczej. Ale wrażenie na laiku robi, sugeruje markę, a oferuje bubel.

My mamy swoje logo chronione prawem, na każdym wyrobie jest nadruk z nazwą, adresem i numerem telefonu firmy, numerem serii. Nie sposób go pomylić. Niestety nie wszyscy kierowcy muszą o tym wiedzieć, stąd takie przypadki. Pretensję można mieć do sprzedawcy, który dobrze wie, że nie wolno mu prezentować i sprzedawać tanich, wadliwych technicznie wyrobów ze stojaka innej markowej firmy. Przykre jest także to, że takie wyroby w ogóle trafiły na rynek zgodnie z prawem, albowiem mają stosowne dopuszczenia, mimo że urągają wszelkim standardom."

Tyle reakcji producenta, której się nie ma co dziwić. Ktoś inwestuje w badania, technologie, urządzenia, surowce, buduje przez lata rynek. Inny cichcem próbuje się do sukcesu podłączyć nie inwestując ani grosza.  

 

Technologia spęczania, powlekanie tworzywem

Przewody hamulcowe sztywne "WP" spełniają najwyższe wymagania renomowanych producentów samochodów. Są one na bieżąco dostępne dla wszystkich kierowców indywidualnych, czyli detalistów oraz mechaników i zaopatrzeniowców. Realizowane są wszystkie zamówienia, dotrzymywane terminy dostaw, ceny zaś są konkurencyjne, czyli producenta.
W ofercie handlowej znajdują się wszystkie rodzaje przewodów do samochodów popularnych i nietypowych na rynku polskim.

Atutem wyrobów z "WP" jest stosowana metoda spęczania przewodów powlekanych tworzywem włącznie z końcówkami. W Polsce tej metody poza "WP" nikt dotychczas tak perfekcyjnie nie opanował. Większość przewodów jest profilowana, czyli przygotowana do montażu. W ofercie firmy są także przewody proste i w zwojach, do profilowania w czasie montażu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty