Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia samochodu w PZU?

Materiał informacyjny PZU

Ubezpieczenie PZU Auto cieszy się dużą popularnością wśród polskich kierowców, zarówno korzystających z pojazdów do celów prywatnych, jak i służbowych. Wynika to z szeregu dodatkowych możliwości, które pojawiają się także w ofercie na wiosnę 2023 r.

Tym, co wyróżnia ubezpieczenie PZU Auto na tle oferty innych towarzystw działających na polskim rynku, są: opcja opłacania polisy w miesięcznym abonamencie, szeroki zakres AC i assistance, możliwość sprawdzenia pojazdu przed zakupem, kompleksowa pomoc przy awarii ogumienia, czy też zdalna ocena szkody na podstawie zdjęć.

Ubezpieczenie PZU Auto w abonamencie

Ubezpieczenie PZU Auto cechuje nowatorskie podejście do rozliczenia w formie abonamentu. Dzięki niemu klient w łatwy sposób może opłacić wszystkie swoje polisy jednym zbiorczym przelewem w miesiącu, wraz z innymi stałymi zobowiązaniami. Ponadto rozłożenie składki na 12 płatności rocznie zapewnia lepszą kontrolę nad budżetem. Płatności można dokonać tradycyjnym lub szybkim przelewem, BLIKIEM oraz kartą. Co więcej, stawiając na ofertę PZU, możemy obecnie liczyć na niską składkę.

Ubezpieczenie OC + AC + NNW + Assistance w wariancie Super jest już bowiem dostępne od 73 zł miesięcznie. To stawka konkurencyjna względem innych ubezpieczycieli. Warto mieć jedynie na uwadze, że przy podobnych parametrach pojazdu (jak wiek, liczba koni mechanicznych) opłata miesięczna może się różnić, po uwzględnieniu wieku ubezpieczającego, jego historii polisowej, miejsca zamieszkania oraz tego, gdzie stoi pojazd (tj. czy na ulicy, parkingu zamkniętym, czy też jest on garażowany).

Szeroki zakres ubezpieczenia AC i Assistance

W ramach ubezpieczenia PZU Auto możemy skorzystać z szerokiego pakietu autocasco (AC). Pozwala ono nie tylko na bez kosztową likwidację szkód. Korzystając z niego, otrzymamy bowiem odszkodowanie także wtedy, gdy naprawa samochodu nie będzie możliwa ze względu na zniszczenie, jak i wówczas, gdy zostanie on skradziony. PZU posiada także jedną z najbogatszych na polskim rynku ofert assistance. W razie wystąpienia zdarzenia drogowego uniemożliwiającego dalszą jazdę możemy bowiem liczyć na takie usługi, jak holowanie, samochód zastępczy na czas naprawy, nocleg, opiekę nad dziećmi, a nawet zmiennika kierowcy. Szczególnym rodzajem usługi dostępnej w ramach assistance jest jednak sprawdzenie pojazdu przed zakupem.

Sprawdzenie pojazdu w ramach assistance

Zakup używanego auta, szczególnie tego sprowadzonego zza granicy, to spore ryzyko. PZU wyciąga zatem pomocną dłoń do klientów, którzy nie są w stanie samodzielnie wykryć ukrytych wad pojazdu ze względu na brak narzędzi czy wiedzy. Jest to dodatkowa usługa dostępna w pakiecie assistance, w wariancie Super. W jej ramach PZU zapewnia sprawdzenie stanu technicznego auta z rynku wtórnego, przed jego zakupem. Pozwala to zweryfikować, czy nie nabywamy pojazdu, który uległ wcześniej wypadkowi lub został skradziony. Warto przy tym podkreślić, że możliwe jest sprawdzenie samochodu osobowego lub ciężarowego w nadwoziu osobowym, który znajduje się na terenie Polski.

Weryfikacja ze strony PZU obejmuje takie kwestie, jak:

- stan opon i szyb,
- grubość lakieru pod kątem przeprowadzonych napraw blacharsko-lakierniczych, z uwzględnieniem różnych elementów pojazdu,
- stan wnętrza pojazdu (weryfikacja pod kątem tego, czy istnieją uszkodzenia mechaniczne, a także czy z samochodu mogła korzystać osoba paląca),
- kondycja komory i praca silnika,
- praca układu wydechowego oraz występujące drgania.

Dodatkowo w ramach usługi ekspert PZU oszacuje wartość auta i koszty ewentualnych napraw, a także stwierdzi, czy numer VIN jest zgodny z dokumentami. Z każdej weryfikacji sporządzany jest szczegółowy raport w zaledwie 2 dni robocze. Szybko, ponieważ zmniejsza to szanse, by z zakupem pojazdu ubiegła nas inna osoba lub firma. Dzięki takiej weryfikacji pojazdu możemy zyskać pewność, że będzie on nam służyć przez lata bez większych awarii.

Kompleksowa pomoc przy awarii ogumienia

W ubezpieczeniu PZU Auto, decydując się na ochronę opon, możemy liczyć na kompleksową pomoc w razie awarii ogumienia, bez względu na rodzaj pojazdu (samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy lub motocykl). W ramach tego ubezpieczenia skorzystamy z wymiany koła na miejscu zdarzenia lub też, gdy nie będzie to możliwe – z holowania pojazdu do warsztatu wulkanizacyjnego. Ubezpieczyciel może także pokryć koszty naprawy opony lub zakup nowej. To bardzo ważne, ponieważ jak pokazują statystyki Europejskiego Obserwatorium Ruchu Drogowego, w Polsce aż 33% śmiertelnych wypadków drogowych zdarza się na mokrej nawierzchni. Dlatego tak duży nacisk kładzie się na to, by opony były sprawne. Dobra kondycja ogumienia przyczynia się do zwiększenia jego przyczepności do podłoża, pomagając w trakcie ulewnego deszczu. Stara, zniszczona opona, która ulegała już wielokrotnym naprawom, mogłaby nie spełnić w tej sytuacji swojego zadania.

Zdalna ocena szkody na podstawie zdjęć

W ramach polisy OC i AC PZU udostępnia opcję przeprowadzenia zdalnej wyceny szkody, na podstawie zdjęć. Wystarczy do tego telefon komórkowy ze zwykłym aparatem. Przy mniejszej szkodzie, np. parkingowej, możemy zatem samodzielnie wykonać fotografie, zgodnie z wytycznymi podanymi przez konsultanta i przesłać je elektronicznie wraz z dedykowanym formularzem opisującym szkodę, by szybko uzyskać wycenę i móc niemal natychmiast przystąpić do naprawy pojazdu. Zdalna ocena szkody to spora oszczędność czasu. Nie trzeba wzywać na miejsce rzeczoznawcy, by wycenił szkodę.

Sprawna obsługa szkody w PZU Auto

W PZU Auto możemy liczyć na sprawną obsługę szkody przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, nie tylko przez udostępnienie całodobowej infolinii, lecz również dzięki dużej liczbie warsztatów naprawczych dostępnych w całej Polsce. To ponad 1300 profesjonalnych punktów zlokalizowanych w różnych zakątkach kraju. Dzięki temu, nawet gdy nieprzewidziane zdarzenie przytrafi się nam daleko w trasie, uzyskamy niezbędną pomoc od ubezpieczyciela.

https://www.pzu.pl/

*

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia samochodu w PZU? - Dziennik Bałtycki

Wróć na motofakty.pl Motofakty
Dodaj ogłoszenie