"Company Car of the Year 2004" dla nowego Golfa

(mp)
Volkswagen Golf piątej generacji został wybrany najlepszym samochodem firmowym 2004 roku.

Ten prestiżowy tytuł przyznał mu magazyn "Firmenauto".

120 specjalistów z firm flotowych działających w różnych branżach uznało Golfa za najlepszy samochód w kategorii aut, których cena nie przekracza 20 tys. euro. W trakcie testów oceniano auta kompaktowe i średnie. Każdy z samochodów musiał pokonać w tym czasie dystans 25 tys. kilometrów. Pod uwagę brane były właściwości jezdne, funkcjonalność, komfort, projekt oraz ceny.

Pojazdy biorące udział w testach zostały podzielone na cztery kategorie, przy czym kryterium przynależności była cena. W każdej kategorii wybierano najlepszy model zagraniczny. Wyłoniono także zwycięzcę w klasyfikacji ogólnej. Golf pokonał 143 przeciwników. Drugie miejsce zajął SEAT Altea, a trzecie przypadło w udziale Skodzie Fabi.