Co dzieje się na toruńskich ulicach, a co jeszcze planują drogowcy?

gazeta.pomorska
Co dzieje się na toruńskich ulicach, a co jeszcze planują drogowcy?
Co dzieje się na toruńskich ulicach, a co jeszcze planują drogowcy?
Modernizacja głównej arterii Kaszczorka wydłuży się o miesiąc. Wszystko przez to, że należy tam wykonać dodatkowe roboty. Kiedy zakończą się te prace?
Co dzieje się na toruńskich ulicach, a co jeszcze planują drogowcy?
Co dzieje się na toruńskich ulicach, a co jeszcze planują drogowcy?

Lista inwestycji realizowanych w tym roku przez toruńskich drogowców jest długa. Jedną z nich jest przebudowa ul. Turystycznej między ul. Przy Skarpie a Ligi Polskiej. Prace na głównej arterii Kaszczorka ruszyły we wrześniu 2011 roku i miały potrwać do końca maja. Co stanęło na drodze? W kwietniu MZD tłumaczył to opóźnienie dodatkowymi pracami wodociągowymi i energetycznymi. Kolejny termin wskazano więc na połowę lipca. Ten jednak także jest już nieaktualny.

- Prace potrwają do połowy sierpnia - tłumaczy Janusz Czaplewski, kierownik działu inwestycji MZD. Dlaczego? Wykonywane są bowiem kolejne dodatkowe prace spoza zakresu inwestycji, m.in. odprowadzenie wód opadowych na terenach poza pasem drogowym np. z ul. Wieżowej, wykonanie przepustu z zasuwą zwrotną z myślą o zabezpieczeniu przed powodzią i budowa drenażu skarpy przy ul. Turystycznej, który ma zapobiegać wysiękom wód na jezdnię, co było szczególnie niebezpieczne zimą.

Mieszkańcy Kaszczorka muszą się więc uzbroić w cierpliwość. Po modernizacji będą korzystać z nowo wybudowanej jezdni, która na odcinku zalewowym zostanie podniesiona o ok. 90 cm. W razie powodzi ma być bowiem pierwszym zabezpieczeniem przed zalaniem. Prace realizuje toruńskie PBDI. Otrzyma za nie 3,5 mln zł.

Drogowców spotkamy również na ul. Bema. Na kilometrowym odcinku między pl. Hoffmana a Szosą Chełmińską powstaje druga, dwupasmowa jezdnia, chodnik i ścieżka rowerowa. Rozbudowa tej arterii jest związana z powstającą przy tej ulicy halą widowiskowo-sportową. - Mimo możliwych opóźnień w budowie tego obiektu, swoją część prac wykonamy w terminie - zapowiada Czaplewski. Choć termin przebudowy ul. Bema został wyznaczony na koniec maja 2013 r., z dwóch jezdnie na tej trasie skorzystamy już pod koniec roku. Wiosną 2013 r. wykonawca ma się skupić już tylko na pracach wykończeniowych i zasadzeniu zieleni.

Prace pochłoną 7 mln zł. W drugiej połowie roku ma ruszyć m.in. przebudowa Szosy Okrężnej między ul. 4 Pułku Lotniczego w kierunku Fortu VII, a także ul. Nieszawskiej.    

(WG)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak alkohol działa na nasz organizm. Ostrzegamy kierowców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty