Chcesz kupić używany samochód? Sprawdź auto przed zakupem z Ford Serwis!

Materiał informacyjny Ford
Ford
Ford
Udostępnij:
Zakup samochodu używanego wiąże się często z niepokojem i niepewnością, czy na pewno dokonaliśmy dobrego wyboru. Auto świetnie wygląda na zdjęciach, a do tego sprzedawca podkreśla doskonały stan techniczny pojazdu. Jeśli nie mamy specjalistycznej wiedzy, nie wiemy na co dokładnie zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że auto rzeczywiście warte jest swojej ceny. Dlatego kupując używany samochód marki Ford, można sprawdzić pojazd w Autoryzowanym Serwisie Forda. Podpowiadamy, jak nie przepłacić za samochód z drugiej ręki i mieć pewność, że kupiliśmy auto na wskroś sprawdzone!

 


 Na co zwrócić uwagę, kupując używany samochód?

Pandemia spowodowała, że wzrosło zainteresowanie używanymi samochodami z drugiej ręki. Ze względu na problemy z dostępnością  nowych aut, co spowodowane jest brakiem podzespołów i na mniejszą niż wcześniej podaż aut używanych, ceny takich pojazdów znacznie wzrosły, a co za tym idzie wzrosły także obawy nabywców - czy aby nie "kupują kota w worku"  i to często za niemałe pieniądze.

Wielu Kupujących miało już styczność z nieuczciwymi handlarzami, którzy nie tylko zataili realny przebieg pojazdu, ale także jego stan mechaniczny. Pozornie korzystny i atrakcyjny cenowo zakup, w późniejszym czasie wiązał się z wieloma problemami i dodatkowymi wydatkami.

Kupując używane auto chcemy mieć pełną świadomość, w jakim jest ono stanie i co powinno zostać wymienione lub naprawione, byśmy mogli cieszyć się z jazdy nim, a nie ponosić dodatkowe, nieuzasadnione koszty i mieć z takiego zakupu więcej kłopotów niż korzyści.

Dlatego warto też wiedzieć, jakie mamy prawa kupując używany samochód. 

 

 

 Za jakie wady odpowiada sprzedawca używanego samochodu?

 

Jeśli w umowie kupna-sprzedaży napisane jest, że sprzedawca, po sprzedaży używanego pojazdu nie odpowiada już za jego stan i kupujący się z tym zgadza, to zapis taki nie do końca jest zgodny z prawem.

Gdy taki zapis znajduje się w umowie, to w każdej chwili nabywca ma prawo skorzystać z tzw. rękojmi, która jest uregulowana w Kodeksie Cywilnym.

Sprzedawca jest bowiem odpowiedzialny względem kupującego, jeśli sprzedana rzecz ma wadę fizyczną lub prawną. Oczywiście nie odpowiada on za wady będące efektem normalnego zużycia eksploatacyjnego, jednak odpowiada on za zatajenie lub podanie nieprawdziwych danych dotyczących stanu pojazdu, lub przeprowadzanych w nim napraw lub czynności serwisowych, które nie były wykonane lub zostały wykonane niezgodnie z zaleceniami producenta pojazdu – na przykład podczas zakupu sprzedawca zapewniał nas o wymianie rozrządu, którego nie dokonał lub o przeglądach technicznych, które się nie odbyły.

 

Usterki wykryte po zakupie używanego samochodu

 

Jeśli odkryjemy, że sprzedawca zataił pewne wady samochodu, wtedy musimy zawiadomić go o wykrytej przez nas usterce. Przy czym musimy go o tym fakcie poinformować w formie pisemnej. Tylko w taki sposób uruchomimy drogę prawną do rozwiązania naszego problemu.

Warto przy tym pamiętać, że sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat.  W tym czasie kupujący może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy albo obniżeniu ceny z powodu defektu rzeczy sprzedanej.

Jeśli jednak stwierdzimy wadę prawną, to wtedy mamy rok na złożenie oświadczenia o odstąpieniu lub o obniżeniu ceny pojazdu, a także wystąpienie do sprzedawcy z żądaniem naprawy lub żądaniem wymiany pojazdu lub skierowania jednego z tych żądań na drogę postępowania.

 

Jak zatem widać, w sytuacji problemowej mamy pewne możliwości prawnego dochodzenia swoich roszczeń. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na to, jak skonstruowana została umowa kupna-sprzedaży, czy są w niej zawarte wszystkie wykryte wady pojazdu.

 

Jednak, aby bez obaw kupić samochód używany i cieszyć się z jego bezawaryjnej eksploatacji, warto skontrolować auto w Serwisie Forda, zwłaszcza jeśli kupujemy pojazd tej marki.

 

 Serwis Forda. Co można sprawdzić podczas kontroli samochodu w serwisie?

 

Autoryzowany Serwis Forda daje swoim obecnym, jak i przyszłym klientom gwarancję profesjonalnego i rzetelnego przeglądu pojazdu dokonanego przez wykwalifikowanych i niezależnych fachowców. Wszystkie informacje na temat usługi sprawdzenia auta używanego znajdziecie na stronie

Zakres kontroli pojazdu używanego przed zakupem obejmuje m.in.:

 • weryfikację historii pojazdu,
 •  weryfikację wymaganego terminu przeglądu (wymiana oleju, w tym oleju w skrzyni automatycznej, filtrów, etc.),
 • kontrolę badań rejestracyjnych w tym historię poprzednich zapisów (dotyczy pojazdów zarejestrowanych w naszym kraju),
 • kontrolę grubości powłoki lakieru, kontrolę poziomów płynów eksploatacyjnych (oleju silnikowego, płynu wspomagania, płynu chłodzącego),
 • kontrolę poziomu i jakości płynu hamulcowego,
 • kontrolę akumulatora (pasków napędu i osprzętu), kontrolę stanu ogumienia,
 • kontrolę zawieszenia,
 • łożysk kół i układu hamulcowego (grubość klocków i tarcz),
 • kontrolę stanu powłoki antykorozyjnej pod samochodem,
 • kontrolę szczelności układu napędowego,
 • kontrolę układu wydechowego,
 • a także podłączenie pod komputer diagnostyczny celem odczytu błędów.

 

Serwis Forda – dodatkowe korzyści dla posiadaczy pojazdów marki Ford.

 

Dokonując wyboru używanego Forda, możemy skorzystać z programu Gwarancja 12, która umożliwia posiadaczowi auta możliwość przedłużenia gwarancji nawet do 10 lat! Takiego przywileju nie ma żaden klient innej marki.

Gwarancja 12 zapewnia ochronę najważniejszych podzespołów samochodu oraz całodobową pomoc drogową Assistance - 12 przez cały rok. Gwarancję 12 można przedłużać nawet na okres 10 lat, a jej koszt jest niezwykle niski i wynosi jedynie 199 złotych.

Gwarancja 12 obejmuje:

 • silnik,
 • układ przeniesienia napędu,
 • skrzynię biegów
 • i wybrane elementy sterowania i osprzętu silnika.

Z oferty może skorzystać właściciel zarejestrowanego w Polsce samochodu marki Ford, któremu kończy się gwarancja podstawowa lub posiadacz Forda, którego wiek przekracza 2 lata i nie przekracza 10 lat, o przebiegu nieprzekraczającym 200 000 kilometrów. Szczegóły oferty Ford Gwarancja 12 poznasz tutaj

Dzięki nim posiadacze Forda zyskują spokój, a nabywcy używanych Fordów pewność, że otrzymują dobre i sprawdzone pod każdym względem auto.

Warto także wspomnieć o usłudze Economy Service, która pozwala zadbać o stan pojazdów 4-letnich i starszych. Na serwis samochodu marki Ford możemy umówić się telefonicznie lub korzystając z opcji serwis on-line.

Nie musimy przy tym samodzielnie przyjeżdżać do punktu serwisowego. Pracownicy Forda mogą przyjechać po nasz samochód, a po wykonanej usłudze odstawić go z powrotem. Możemy także uzgodnić z mechanikiem otrzymanie materiału wideo z kontroli pojazdu, który zostanie wysłany na nasz telefon komórkowy.

Jak zatem widać serwis Forda nie tylko pomoże nam znaleźć dobry i sprawdzony pod każdym względem samochód używany, ale zadba także o jego kondycję już po zakupie!

 

Advertisement

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Motofakty
Dodaj ogłoszenie