Budowa drogu ekspresowej S5 pod Bydgoszczą - kolejne opóźnienia

redakcja.regiomoto
Budowa drogu ekspresowej S5 pod Bydgoszczą - kolejne opóźnienia
Budowa drogu ekspresowej S5 pod Bydgoszczą - kolejne opóźnienia
Do kosza trafia właśnie kolejny harmonogram budowy drogi S5. Tym razem minimum kilkumiesięczne opóźnienie odnotowują projektanci.
Budowa drogu ekspresowej S5 pod Bydgoszczą - kolejne opóźnienia
Budowa drogu ekspresowej S5 pod Bydgoszczą - kolejne opóźnienia

Nie udało się poprawić koncepcji programowej, czyli wytycznych niezbędnych do opracowania projektu budowlanego drogi S5. Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wytknęła w nim kilkaset poprawek.

- W lutym dostaliśmy nowy dokument. Niestety, nie dość że dotyczy tylko jednego z siedmiu odcinków „piątki”, to znów ma błędy i zostanie odesłany do kolejnych poprawek - rozkłada ręce Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA.
 
Nie ukrywa też, że drogowcom powoli puszczają nerwy. Nic dziwnego. Zgodnie z planem w GDDKiA właśnie miały ruszać przetargi na projekty budowlane. W tegorocznym budżecie oddziału są na to pieniądze, ale w tej sytuacji nie wiadomo, czy nie przepadną.

- Wszystko zależy od opóźnienia. Ale jeśli prace nad jednym odcinkiem trwały trzy miesiące, to strach myśleć, ile czasu zajmą jej pozostałe. Będziemy mieli szczęście, jeśli wszystko skończy się na kilku miesiącach - przyznaje Okoński.

Jak udało nam się ustalić poprawiona koncepcja powtarza błędy z pierwszej wersji, m.in.: brak przejazdów nad trasą, przystanków autobusowych przy drogach dojazdowych, czy wytyczonych dojazdów do gospodarstw.

Za błędy i kolejne opóźnienia GDDKiA obwinia firmę URS, która za ponad 2 mln zł realizuje zlecenie. Jeszcze wczoraj zapytaliśmy jej rzeczniczkę o przyczyny kłopotów, ale do zamknięcia tego wydania „Pomorskiej” nie udzieliła nam żadnej odpowiedzi.

- Sytuacja firmy URS jest bardzo poważna. Do tego stopnia, że tym razem na pewno nie obejdzie się bez sankcji. Niedługo będziemy decydować o ich zakresie - zapewnia tymczasem Okoński.

Ostatnią oficjalną datę otwarcia drogi ekspresowej S5 wyznaczono na 2015 rok. Jej budowa ma pochłonąć ponad dwa miliardy złotych. Do sprawy wrócimy.

(bog)Źródło: Pomorska.pl

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty