Będzie nowe oznakowanie na drodze 74 w Górnie

Karol Biela
Będzie nowe oznakowanie na drodze 74 w Górnie
Będzie nowe oznakowanie na drodze 74 w Górnie
Skrzyżowanie drogi krajowej numer 74 i drogi gminnej w Górnie prowadzącej od stacji benzynowej, niedaleko starej kopalni doczeka się lepszego oznakowania. Kierowcy narzekali na to, że policja karze w tym miejscu mandatami, a nie robi nic, aby poprawić bezpieczeństwo.
Będzie nowe oznakowanie na drodze 74 w Górnie
Będzie nowe oznakowanie na drodze 74 w Górnie

Zmotoryzowani postulowali, aby wprowadzono oznakowanie pionowe. Kierowcy wyjeżdżający z drogi przy stacji benzynowej są zdezorientowani. Nie wiedzą, w którą stronę mogą jechać, ponieważ podwójna linia ciągła namalowana na położonej nieco wyżej drodze krajowej numer 74 jest słabo widoczna.

Dzieje się tak zwłaszcza wieczorami i przy niekorzystnej pogodzie. Kierowcy narzekali, że policja wlepia mandaty, ale nie robi nic, aby poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, na którym kilka lat temu doszło do śmiertelnego wypadku. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, oznakowanie pionowe istniało, ale ktoś je zdemontował.

Komendant Policji w Daleszycach nadkomisarz Marek Żmuda nie zgadza się z tym, że funkcjonariusze wystawiają w tym miejscu wyjątkowo dużo mandatów. Uważa też, że drogi są oznakowane prawidłowo, ale ze względów bezpieczeństwa można zamontować znaki. – Istnienie podwójnej linii ciągłej obliguje kierowców wyjeżdżających z drogi gminnej do skrętu w stronę Opatowa, a nie Kielc. To oznakowanie jest dobrze widoczne. Nawet w złych warunkach pogodowych oznakowanie powinno być zauważalne, bo drogi krajowe są w pierwszej kolejności odśnieżane – mówi.

Dodaje, że zaproponował władzom gminy wprowadzenie oznakowania pionowego. Spotkało się to z aprobatą. - Za kilka dni na drodze gminnej umieścimy znak nakazu jazdy w prawo – zapewnia Paweł Marwicki, zastępca wójta gminy Górno.
/rzep/ 

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty