Barbórka dla Kuchara, Karowa dla Hołowczyca

(TSz)
Tomasz Kuchar wygrał 45. edycję Rajdu Barbórka, ale podczas słynnego Kryterium Asów na ulicy Karowej minimalnie lepszy okazał się Krzysztof Hołowczyc.

Aż 101 załóg wystartowało w warszawskiej imprezie, która mimo że nie zaliczana do klasyfikacji mistrzostw Polski, to przez zawodników jest traktowana niezwykle prestiżowo.

Podczas tegorocznej edycji z sześciu rozegranych odcinków specjalnych po dwa wygrali Tomasz Kuchar i Leszek Kuzaj, a po jednym Sebastian Frycz i Krzysztof Hołowczyc. Wszyscy jechali samochodami Subaru Impreza, z tym że Hołowczyc i Kuzaj w specyfikacji WRC, a Frycz i Kuchar autami grupy N.

Rajd rozpoczął najdłuższy, 4-kilometowy odcinek specjalny na Żeraniu (zawodnicy rywalizowali także na Bemowie i Cytadeli), gdzie z powodu przebitych opon, duże straty czasowe ponieśli Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj oraz tegoroczny mistrz Polski, Bryan Bouffier. Francuz startujący Peugeotem 207 S2000 ostatecznie ukończył rajd na 8. miejscu, natomiast 18. lokatę zajęła startująca w barwach "Moto Expressu" załoga Nivette/Jastrzębski na Mitsubishi Lancerze Evo VIII.

Pierwszym liderem rajdu został Sebastian Frycz, przed Mariuszem Stecem  i Tomaszem Kucharem, ale ostatecznie to ten ostatni wygrał pierwszy etap "Barbórki". Przed wieczornym finałem na Karowej, Kuchar wyprzedzał o 1,79 sekundy Frycza i mimo zwycięstwa na tym odcinku Hołowczyca, kolejność czołowej dwójki nie uległa zmianie do mety rajdu.