Awans Polaków w Rajdzie Maroka

łm
Podczas czwartkowego, najdłuższego etapu Rajdu Maroka polscy motocykliści poprawili swoje pozycje w klasyfikacji generalnej.

[b]Podczas czwartkowego, najdłuższego etapu Rajdu Maroka polscy motocykliści poprawili swoje pozycje w klasyfikacji generalnej**.**Marek Dąbrowski finiszował jako ósmy i dzięki temu awansował na dziewiąte miejsce w "generalce".[/b]

Drugi z polskich motocyklistów Jacek Czachor przyjechał na metę odcinka jako dziesiąty. Tym samym awansował z jedenastego miejsca na dziesiąte.

Zwycięzcą odcinka został Hiszpan Isidre Esteve Pujol, który etap pokonał w czasie 4 godz. 15 min i 17 s. Drugi na mecie był jego rodak Marc Cosma ze stratą 1 min. 51 s, a na trzecim miejscu uplasował się Francuz Richard Sainct (wszyscy KTM).

Drugi etap rajdu z Assa do Smara liczył 450 km, z czego 420 km przypadło na odcinek specjalny. Podczas jazdy zawodnicy nie mogli używać systemu GPS. Był to najdłuższy z pięciu etapów rajdu i najdłuższy jaki kiedykolwiek wytyczyli jego organizatorzy.

Dziś trzecim etap ze Smara do Laayoune o długości 338 km.