Autostradę A1 dokończą z poślizgiem

gazeta.pomorska
Autostradę A1 znów dokończą z poślizgiem
Autostradę A1 znów dokończą z poślizgiem
Włosko-polskie konsorcjum Salini Polska, które wygrało przetarg na wykonanie odcinków Czerniewice- Brzezie i Brzezie - Kowal, musi udowodnić, że posiada odpowiedni potencjał i pieniądze.
Autostradę A1 znów dokończą z poślizgiem
Autostradę A1 znów dokończą z poślizgiem

W dokumentacji przetargowej Salini Polska przedstawiła swoje atuty, które mają jej umożliwić dokończenie dwóch brakujących odcinków autostrady. Problem w tym, że zrobiła to jakby budowała jednym ciągiem drogę od Czerniewic do Kowala.

Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie uwzględniła odwołania złożone przez pozostałych oferentów i wskazała, że wykonawca (Salini Polska) ma jednoznacznie określić „do którego spośród dwóch postępowań przetargowych dedykuje wskazany w ofertach potencjał techniczny i kadrowy umożliwiający wykonanie obu kontraktów w tym samym czasie.

Dlatego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła wcześniejszy wybór najkorzystniejszych ofert i wezwała Salini Polska do złożenia stosownych wyjaśnień i uzupełnień. Czas upływa 6 marca. Łukasz Dybkowski z Biura Generalnego Dyrektora DKiA informuje, że Krajowa Izba Odwoławcza zajęła się sprawą po odwołaniach złożonych przez pozostałych oferentów. Jak się dowiadujemy, są to dwa konsorcja, których liderami są kolejno Strabag i Budimex.

- Orzeczenie KIO nie wiąże się z ponownym ogłoszeniem przetargu, a tylko koniecznością ponownej oceny ofert i uzupełnieniem dokumentacji przez wykonawców - przypomina Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA. - Cała procedura zostanie przedłużona najwyżej o kilka dni, a podpisanie umów nastąpi niezwłocznie po ponownym wyborze najkorzystniejszych ofert i kontroli postępowań przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Na dokończenie budowy autostrady A1 na odcinku Czerniewice - Brzezie przewidziano 11 miesięcy i o miesiąc więcej na odcinku Brzezie - Kowal. Jednak kierowcom te fragmenty powinny zostać udostępnione nieco szybciej.
(M) ,

Gazeta Pomorska
od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty