Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Autostrada A6: W połowie grudnia mamy ruszyć wschodnią jezdnią

redakcja.gdp
Autostrada A6: W połowie grudnia mamy ruszyć wschodnią jezdnią
Autostrada A6: W połowie grudnia mamy ruszyć wschodnią jezdnią
Inwestor złożył już wnioski o pozwolenie na użytkowanie przebudowanego odcinka autostrady i mostu. W tym roku kierowcy powinni już korzystać z nowej drogi.
Autostrada A6: W połowie grudnia mamy ruszyć wschodnią jezdnią
Autostrada A6: W połowie grudnia mamy ruszyć wschodnią jezdnią

Jadąc autostradą można zauważyć, że jezdnia wschodnia A6 jest już praktycznie gotowa.

- Zasadnicze prace na jezdni wschodniej już się zakończyły, podobnie ma się sytuacja z mostem na Chełszczącej - potwierdza Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Obecnie rozpoczęliśmy procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie dla mostu. Zgłosiliśmy również zamiar przystąpienia do użytkowania przebudowanej jezdni.

Nasz rozmówca dodaje, że w połowie grudnia GDDKiA w Szczecinie powinna otworzyć dla ruchu jezdnię wschodnią. Grzeszczuk przypomina, że przebudowa jezdni kosztowała 16 milionów złotych, natomiast przebudowa mostów blisko 3 miliony złotych.

- Jeżeli chodzi o węzeł Tczewska, to cały czas trwa procedura przetargowa - dodaje. - Sprawa znalazła się w sądzie po odwołaniu firmy NDI. Ostatecznie po wyroku sądu w Warszawie musieliśmy przystąpić do ponownej oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dopiero po ich weryfikacji będziemy mogli zaprosić wykonawców do składania ofert cenowych.

Mateusz Grzeszczuk przewiduje, że wybór wykonawcy dla budowy węzła Tczewska nastąpi na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku. Nowy węzeł powstanie w miejscu, w którym obecnie nad autostradą przechodzi wiadukt w ciągu ulicy Tczewskiej.

- Posiadamy dokumentację i pozwolenia umożliwiające przebudowę całości A6 wraz z węzłem Kijewo - podkreśla. - Jednak obecnie mamy zapewnione fundusze tylko na przebudowę ponad dwukilometrowej długości odcinku szlakowego (który będzie oddany w połowie grudnia) i budowę węzła Tczewska. Dalsze prace będą zależały od przyznania na ten cel odpowiednich pieniędzy. 

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty