Autostrada A2. Takie zmiany czekają kierowców od 24 czerwca

OPRAC.:
Mariusz Michalak
Mariusz Michalak
Obecna rozbudowa autostradowej obwodnicy Poznania o trzeci pas ruchu dotyczy liczącego w sumie 10 km fragmentu trasy między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód.
Obecna rozbudowa autostradowej obwodnicy Poznania o trzeci pas ruchu dotyczy liczącego w sumie 10 km fragmentu trasy między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód. Autostrada Wielkopolska
W związku z pracami przy rozbudowie autostradowej obwodnicy Poznania o trzeci pas ruchu, od poniedziałku 24 czerwca, w okolicy węzła Poznań Krzesiny, zmieni się organizacja ruchu - poinformowała spółka Autostrada Wielkopolska (AWSA).

Spółka podała, że w poniedziałek 24 czerwca drogowcy rozpoczną rozbudowę autostrady A2 o trzeci pas ruchu na odcinku miedzy 169. a 172. kilometrem autostrady, czyli w okolicy węzła Poznań Krzesiny.

W związku z pracami zostanie zmieniona organizacja ruchu na trasie. Kierowcy jadący ciągiem głównym autostrady w kierunku Świecka od strony Warszawy nadal będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – pas wolny oraz pas szybki jezdni północnej. Jednak kierujący wjeżdżający na autostradę od strony Poznania i Kórnika, z powodu wyłączenia dwóch istniejących wjazdowych pasów ruchu, będą musieli zachować szczególną ostrożność na drodze zbiorczo-rozprowadzającej węzła oraz włączeniu w ciąg główny autostrady.

Z kolei kierowcy jadący w kierunku Warszawy będą poruszać się pasem szybkim oraz pasem wolnym jezdni południowej, jednak wyłączone z ruchu zostaną: pas awaryjny oraz jeden z dwóch pasów zjazdowych w kierunku węzła Poznań Krzesiny.

AWSA podała, że w obrębie prowadzonych prac będzie obowiązywało ograniczenie prędkości odpowiednio do 100, 80 oraz 60 km/h. Roboty na wspomnianym odcinku autostrady będą prowadzone przez okres około dwóch miesięcy i mogą wydłużyć się przez niesprzyjające warunki pogodowe.

Spółka przypomniała również, że nadal obowiązuje - wprowadzona 17 czerwca - zmiana organizacji ruchu pomiędzy Miejscami Obsługi Podróżnych Krzyżowniki i Tulce oraz węzłem Poznań Wschód, czyli na odcinku pomiędzy 176. a 180. kilometrem A2.

"Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, że po rozwidleniu na wysokości MOP-u Krzyżowniki przejazd lewym pasem ruchu uniemożliwia zjazd w kierunku Bydgoszczy. Przypominamy, że zawracanie, cofanie na autostradzie jest zabronione i może prowadzić do skrajnie niebezpiecznych sytuacji" - zaznaczono w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE: Gaśnica samochodowa. Jak wybrać odpowiednią i na co zwrócić uwagę?

Obecna rozbudowa autostradowej obwodnicy Poznania o trzeci pas ruchu dotyczy liczącego w sumie 10 km fragmentu trasy między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód.

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty