Automechanika 2022. Nowości marki Philips na targach we Frankfurcie

Stanisław Rochowicz
Philips Ultinon Pro3022 zapewnia mocne światło o temperaturze 6000 K i stylowej, ostrej jasności, którą może zapewnić tylko technologia LED. Jednorodna wiązka światła pozwala kierowcom widzieć wyraźniej, nie oślepiając innych użytkowników drogi, a wysoka luminancja zapewnia stały strumień światła przed samochodem. Dzięki precyzyjnej konstrukcji optycznej Philips Ultinon Pro3022, światło jest kierowane dokładnie tam, gdzie jest potrzebne na drodze.
Philips Ultinon Pro3022 zapewnia mocne światło o temperaturze 6000 K i stylowej, ostrej jasności, którą może zapewnić tylko technologia LED. Jednorodna wiązka światła pozwala kierowcom widzieć wyraźniej, nie oślepiając innych użytkowników drogi, a wysoka luminancja zapewnia stały strumień światła przed samochodem. Dzięki precyzyjnej konstrukcji optycznej Philips Ultinon Pro3022, światło jest kierowane dokładnie tam, gdzie jest potrzebne na drodze. Philips
Odbywające się właśnie międzynarodowe targi Automechanika we Frankurcie nad Menem, są okazją do zaprezentowania najnowszych produktów oświetleniowych marki Philips. A znajdziemy tu m.in. retrofity, wyjątkowo mocne oświetlenie pomocnicze do samochodów terenowych, a także kolejną generację cieszących się niezwykłą popularnością lamp warsztatowych.

Więcej światła przy mniejszym wydatku energetycznym – tak w skrócie można określić prawdziwą rewolucję LED-ową, która praktycznie na całym świecie trwa już od ładnych paru lat. Philips jest jedną z czołowych firm w tej dziedzinie i systematycznie wyznacza nowe standardy w zakresie oświetlenia podstawowego, dodatkowego i warsztatowego. Paradoksalnie, głównym hamulcem do popularyzacji najlepszych rozwiązań stają się przepisy na wybranych rynkach. Należy w tym miejscu podkreślić, że nawet kraje UE nie wypracowały jeszcze w tej kwestii wspólnego stanowiska, a zasady obowiązujące w Polsce wydają się raczej bardziej konserwatywne niż postępowe.

Automechanika 2022. Nowe retrofity LED Philips Ultinon: Pro3022, Pro5100 oraz Pro9100

Podczas targów Automechanika marka Philips zaprezentowała aż trzy nowe modele retrofitów Ultinon, czyli LED-owych zamienników tradycyjnych żarówek samochodowych. Są to modele Ultinon Pro3022 (następca Ultinon Essential z gwarancją wydłużoną do 3 lat, temperatura barwowa 6000 K), Ultinion Pro5100 (+160% więcej światła, temperatura barwowa 5800 K), oraz Ultinon Pro9100 (+350% więcej światła, temperatura barwowa 5800 K, zawansowany system chłodzenia).

Wszystkie nowe modele retrofitów Ultinon będą dostępne w typach zastępujących najbardziej popularne żarówki do reflektorów (m.in. H1, H3, H4, H7, H11, HB3/HB4, HIR12) oraz do świateł przeciwmgielnych (H8/H16).

Przypominamy, że produkty te nie mają na razie homologacji ECE na drogi publiczne w Polsce i powinny być używane wyłącznie poza nimi.

Automechanika 2022. Nowości w gamie lamp roboczych Philips Xperion 6000

Te nowości zainteresują miłosników prac w warsztacie. Philips wprowadza na rynek trzy nowe lampy robocze z rodziny Philips Xperion 6000: Philips Flood, Flood Audio i Flood Mini. Wszystkie one wprowadzają do swojego segmentu wyjątkową funkcję smart-zoom, a model Flood Audio łączy klasyczne funkcje lampy z… głośnikiem bezprzewodowym.

W każdym przypadku nabywca otrzymuje produkt klasy profesjonalnej - trwały i doskonale wykonany. Philips Flood oraz Flood Audio mogą również pełnić funkcję powerbanków, a Flood Mini może być doposażona w opcję Find My Deivice.

Automechanika 2022. Oświetlenie pomocnicze Philips Ultinon dla „terenówek”

Doskonałe parametry oświetlenia, najwyższa jakość wykonania i pełne dopuszczenie do użytku drogowego także w Polsce – oto podstawowe cechy nowej gamy dodatkowych świateł Philips Ultinon zaprezentowanej podczas Targów.

Ofertą topową jest linia Ultinon Drive Performance. Obejmuje dwie serie – 7000 oraz 5100. Philips Ultinon Drive UD7050L wyróżnia się wieloma unikatowymi funkcjami. Najciekawsza to off-road boost (do zastosowania poza drogami publicznymi), dzięki której można zwiększyć jej moc z 4000 do 5300 lumenów i wydłużyć długość wiązki z 480 do aż 520 metrów!

Druga oryginalna innowacja to tryb podgrzewania, służący do usuwania śniegu i lodu z lampy, tak aby nic nie ograniczało emitowanej wiązki światła.

Seria 5100 to również oświetleniowa klasa premium. Zastosowano w niej doskonałe światło LED, które może mieć zasięg do 500 m lub pracować w trybie pozycyjnym. Ultinon Drive 5100 wyróżnia się tym, że w trybie pozycyjnym może świecić tradycyjną, jasną wiązką lub emitować światło bursztynowe. Nabywca serii 5100 może wybierać kształt lamp. Dostępne są dwie wersje: LED bar oraz tradycyjne, okrągłe.

W klasie średniej Philips proponuje linię Ultinon Drive. To idealne wyposażenie samochodów terenowych, ale nie tylko. Łatwość montażu i wyraźne, białe światło emitowane na odległość do 400 metrów! Dzięki wytrzymałej, jednoczęściowej konstrukcji, w której zastosowano zaawansowaną technologię chłodzenia, lampy są odporne na wodę, kurz, rdzę i uderzenia. Oprócz podstawowej wersji typu LED bar (w trzech długościach), dostępne są także wersje okrągłe.

Gamę zamyka linia Ultinon Drive Value. Zgodnie z nazwą jest to oświetlenie dodatkowe oferowane w bardzo korzystnej cenie. Mimo tego zachowuje bardzo dobre parametry oświetleniowe i jakościowe typowe dla marki Philips.

od 12 lat
Wideo

Bezpieczeństwo na drogach podczas weekendu i w Boże Ciało

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty