Automechanika 2008

Redakcja

Miasteczko exponentia, hala 2

Partnerzy projektu Expo 2008nentia: Gates, Motor Service (KS & Pierburg), SKF, Tenneco, TRW oraz Valeo zapraszają wszystkich gości Targów Automechanika do "Miasteczka eXponentia" w hali 2.

Z okazji Targów Automechanika, eXponentia i jej partnerzy zdecydowali zaprezentować się

Automechanika 2008

wspólnie w jednej sali. W "Miasteczku eXponentia" na ponad 1000 metrów kwadratowych czekają innowacje, technologie, produkty oraz usługi, wiele niespodzianek i atrakcji. Goście będą mieli możliwość zapoznania się z 6 wiodącymi producentami części samochodowych i ich ofertą w wydzielonych strefach oraz uzyskania informacji na temat eXponentia w części seminaryjnej.

eXponentia i jej partnerzy przygotowali na Targi min. prezentacje i pokazy szkoleń technicznych. eXponentia jest ogólnoeuropejskim projektem szkoleń technicznych, utworzonym przez 6 partnerów - Gates, Motor Service, SKF, Tenneco, TRW oraz Valeo. Wszystkie te firmy są liderami w swoich branżach, dostawcami OE oraz uznanymi międzynarodowymi markami.

Celem eXponentia jest zapewnienie wyszkolenia i pomocy technicznej pracownikom warsztatów. Projekt zapewnia stałe, wysokiej jakości usługi na następujących rynkach: w Wielkiej Brytanii, Polsce, Włoszech, Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii oraz Holandii.

Więcej o Motor Service można dowiedzieć się w hali 5.1 / A42 oraz o Valeo na stoisku w hali 3 / A11. 

Szkolenie Gates, hala 2.0, stoisko C96
Automechanika 2008

Firma Gates, wiodący światowy producent pasków napędowych i napinaczy, planuje przeprowadzenie szkolenia z zakresu układów napędowych.

Na stoisku można będzie zapoznać się z nową ofertą pasków wieloklinowych Stretch Fit oraz narzędziami do ich montażu. Prezentowane będą również specjalistyczne narzędzia do obsługi systemów paska synchronicznego, które wraz z produktami, wsparciem technicznym oraz szkoleniami stanowią kompleksowy pakiet rozwiązań dla niezależnych warsztatów samochodowych.

Tłumiki drgań kół pasowych to kolejna nowość firmy Gates. Produkty wraz z dokumentacją techniczną dotyczącą technologii układów napędowych paska pomocniczego będą prezentowane po raz pierwszy.

Ponadto, firma Gates zaprezentuje szeroką gamę produktów do pojazdów użytkowych oraz układów chłodzenia, w tym spirale Unicoil do kształtowania węży oraz nową linię korków do chłodnic samochodów wyścigowych.

Dwa stoiska Helli

hala 3.0, stoisko D91, hala 8.0 stoisko J58

Automechanika 2008

Hella oraz Behr Hella Service na tegorocznejAutomechanice prezentują innowacje przeznaczone na rynek wtórny oraz dla warsztatów

Poza tradycyjnym stoiskiem D91 w hali 3.0 o powierzchni 900 m kw. na dwóch poziomach, Hellę będzie także można odnaleźć po raz pierwszy w hali 8.0, na stoisku J58.

Prezentacje na obu stoiskach odbywać się będą pod hasłem "najwyższa kompetencja warsztatu". Poza szerokim spektrum wyposażenia diagnostycznego i serwisowego, zaprezentowana zostanie naprawa samochodu z wykorzystaniem systemu Helli - Data and Diagnostic System DDS 100/200.

Ponadto Hella pokaże we Frankfurcie swe najnowsze innowacje z niebywale szerokiej palety produktowej w czterech działach: oświetlenia, elektrotechniki i elektroniki oraz zarządzania termicznego. Znajdą się więc tu: największa na świecie oferta ekonomicznych diodowych świateł dziennych LED, a w tym nowa seria LEDayLine do uniwersalnego montażu akcesoryjnego oraz nowy dodatkowy reflektor Rallye 3003 Compact. W dziedzinie elektrotechniki i elektroniki Hella zaprezentuje nowe aktuatory, czujniki, rozruszniki i alternatory, a także przepustnice i zawory recyrkulacji spalin EGR. Natomiast eksperci w dziedzinie systemów termicznych - Behr Hella Service - pokażą nowe produkty z zakresu samochodowych układów klimatyzacyjnych i chłodzenia silnika dla pojazdów osobowych i dostawczych.

Hella zapewnia dostawy części zamiennych na samochodowy rynek wtórny i do warsztatów. Przykładami innowacyjności Helli na tym polu mogą być np. w pełni diodowa lampa główna do SUV-ów, liczne reflektory główne, oświetlenie wnętrz i tylne lampy zespolone, a także niebieskie diodowe dachowe lampy ostrzegawcze RTK 6-LED i RTK-QS LED, wszystkie wyposażone w ekonomiczne, długowieczne diody LED w charakterze źródeł światła.

Nr 1 w oświetleniu

Hella została ponownie wybrana numerem jeden w dziedzinie oświetlenia pojazdów mechanicznych. To wynik ankiety czytelniczej fachowego czasopisma "4WheelFun".

Ponad 6 000 czytelników w kategorii "Oświetlenie" wybrało Hellę jako najważniejszego gracza na rynku -75,4% wskazań. Łącznie czytelnicy wybierali w 13 kategoriach, obejmujących wyposażenie i akcesoria.

Hella już po raz drugi w tym roku zdobyła pierwsze miejsce w ankiecie w dziedzinie "Oświetlenie". Podobnie zwycięstwo (71,6%) Hella odniosła w ankiecie zorganizowanej przez fachowy magazyn "auto motor und sport w roku 2008.

Najnowsze innowacje tego wytwórcy oświetlenia i elektroniki to np. pierwsza na świecie w pełni diodowa lampa główna, produkowana seryjnie do SUV-a Cadillac Escalade Platinum, lub inteligentny system reflektorowy "Adaptive Front Lighting" do nowego Opla Insignia.

Hella ma w swej ofercie również szeroką paletę reflektorów dodatkowych, które skonstruowano specjalnie z myślą o off-roadzie. W tym segmencie nowością jest dodatkowy reflektor dalekosiężny Rallye 3003 Compact, zaprezentowany przez Hellę oficjalnie na festiwalu off-roadowym w Dreźnie pod koniec czerwca br. Ponadto Hella oferuje największy wybór oszczędnych, diodowych, dodatkowych świateł dziennych do montażu samodzielnego. Specjalne lampy dzienne mają być obowiązkowym wyposażeniem nowo rejestrowanych samochodów od 2011 roku.

Automechanika 2008

Nowoczesne techniki filtracji, hala 3 stoiska A50, A51

Materiały filtracyjne odporne na biopaliwa, oszczędność w zużyciu paliwa i emisji Co2 poprzez regularną wymianę filtrów oraz nowe techniki symulacji w rozwoju produkcji - będą wiodącymi tematami koncernu MANN+HUMMEL i jego marki MANN-FILTER podczas targów Automechanika 2008 we Frankfurcie.

MANN+HUMMEL prowadzi swoje prace badawczo-rozwojowe w kierunku optymalizacji mediów filtracyjnych i komponentów dla biopaliw. W specjalnym laboratorium prowadzone są badania nad różnego rodzaju biopaliwami i materiałami filtracyjnymi oraz komponentami, jakimi są między innymi uszczelnienia i przewody. Obecnie na świecie w zastosowaniu znajduje się blisko 30 różnych rodzajów biopaliw.

MANN-FILTER poinformuje podczas Automechaniki o gotowej ofercie w zakresie wysokowartościowych filtrów w jakości wyposażenia fabrycznego, które zostały wyprodukowane specjalnie do najpopularniejszych biopaliw.

Kolejnym tematem z zakresu ochrony środowiska jaki zaprezentuje MANN-FILTER we Frankfurcie będą filtry wymienne (puszkowe). Regularna wymiana filtra powietrza chroni czujnik dmuchawy przed zanieczyszczeniem i przyczynia się do powstawania optymalnej mieszanki powietrza - paliwa oraz ogranicza utratę ciśnienia w trakcie zasysania. To z kolei ma wpływ na ograniczenie zużycia paliwa, spadek emisji CO2 oraz zwiększenie trwałości silnika. Podczas targów Automechanika zaprezentowane zostaną symulacje procesów filtracyjnych zachodzące w strukturze włókien.

NGK Spark Plug Europe, hala 3.0, stoisko B51
Automechanika 2008

NGK Spark Plug Europe zaprezentuje na swoim stoisku świece zapłonowe, świece żarowe oraz sondy.

Zostaną pokazane nowe rozwiązania techniczne tej firmy, w które NGK zaopatruje producentów samochodów w całej Europie. W ramach targów Automechanika firma przedstawi swój dorobek na oryginalnym wyposażeniu u jednego z największych europejskich producentów samochodów.

NGK odgrywa również na rynku samochodów z silnikiem diesla coraz bardziej znaczącą rolę, co udowodniło w ubiegłych latach poprzez sukces, jaki odniósł na rynku europejskim asortyment świec żarowych D-Power. Na targach Automechanika NGK przedstawi więcej szczegółów na temat świec żarowych na oryginalnym wyposażeniu. NGK jako największy na świecie producent sond lambda zaopatruje seryjnie pod nazwą marki NTK prawie wszystkich producentów samochodów w sondy lambda. Podczas targów Automechanika firma zaprezentuje pierwsze zastosowanie dla szerokopasmowych sond lambda nowej generacji na europejskim rynku samochodowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty