Assen pechowe dla Sikory

(mp)
Jeszcze na przedostatnim okrążeniu trzeciego w tym roku wyścigu BMW Power Cup na holenderskim torze Van Drenthe, Ireneusz Sikora zmierzał do mety na wysokiej, 12 pozycji. Niestety, Polak wypadł z toru.

Startujący z 21. miejsca Sikora szybko odrabiał straty do rywali jadących na punktowanych lokatach i pod koniec wyścigu zajmował 12. pozycję gwarantującą mu cztery punkty do klasyfikacji generalnej. Z powodu upadku nie ukończył zawodów

Zwycięzcą został Gwen Giabbani, który po fantastycznym pojedynku wyprzedził na ostatnim zakręcie Sebastiena Legrelle. Na najniższym miejscu podium stanął Mauro Lucchiari. W klasyfikacji generalnej prowadzi Sergio Fuertes (44 pkt.) przed Panichi i Legrelle (obaj po 42 pkt). Ireneusz Sikora spadł z 7. na 11. miejsce z dorobkiem 13 pkt.

Czwarta runda BMW Power Cup odbędzie się w dniach 22 - 23 lipca na brytyjskim torze Donington Park.