Mitsubishi Space Star

Piotr Robakowski
Łączy w sobie cechy kompaktowego hatchbacka, auta typu kombi i aspiruje do coraz bardziej popularnej klasy minivanów.

Space Star, jak zapewnia producent, powstał z myślą o europejskim kliencie. Zgodzę się na samochód kompaktowy i kombi, ale żeby od razu minivan.**Klasyczne kombi
Wewnątrz znajduje się wystarczająco miejsca dla pięciu osób, komfort poprawia wysoka zabudowa auta - w tym samym kierunku poszedł niedawno Peugeot z modelem 307, czy Honda w modelu Civic - gwarantując więcej miejsca na nogi i głowy osób zajmujących miejsce na tylnej kanapie. Za kombi przemawia tradycyjna tylna kanapa ze składanym w stosunku 60:40 oparciem. Nowoczesne minivany mają z tyłu trzy indywidualne fotele, dające większe możliwości aranżacji wnętrza. Kanapa posiada jeden wart podkreślania patent - można całość przesuwać o kilka centymetrów do przodu lub do tyłu, powiększając o 150 litrów przedział ładunkowy. Usytuowana w pozycji "do przodu" kanapa zmniejsza ilość miejsca na nogi (wygodnie podróżować mogą tylko dzieci) powiększa bagażnik do 520 litrów. Po złożeniu tylnej kanapy jego wielkość może wynieść nawet 1370 litrów. Styliści poprawili wygląd i ergonomię tablicy przyrządów, która nie zaskakuje swoją stylistyką. Przekonać się można do niej tylko pod względem łatwej obsługi już po kilku minutach od wejścia do samochodu.
Nowy silnik
Mitsubishi Space Star jest oferowany w trzech wersjach silnikowych. Najsłabszy w gamie z pojemności 1.3 litra dysponuje mocą 82 KM. Wśród silników wysokoprężnych jedynym przedstawicielem jest jednostka napędowa o pojemności 1.9 litra DI-D. Testowy model wyposażony został w najmocniejszą w ofercie benzynową jednostkę napędową o pojemności 1.6 litra i mocy 98 KM. Zapewnia on zadowalającą jak na pełnione przez ten pojazd funkcje rodzinne dynamikę przydatną w czasie długich podróży. Podczas testu średnie zużycie paliwa wahało się w granicach 7-7,5 litrów na 100 kilometrów. To bardzo dobry wynik.
Wyposażenie**
Mitsubishi Space Star wyposażony jest seryjnie w dwie poduszki bezpieczeństwa, ABS i EBD, centralny zamek i elektrycznie sterowane przednie szyby, przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami siły, a także trzypunktowy pas bezpieczeństwa na środkowym, tylnym siedzeniu. Wersja Comfort oferuje również boczne poduszki bezpieczeństwa. Dodatkowo Space Star posiada także immobilizer, wspomaganie kierownicy, regulację wysokości kierownicy i fotela kierowcy, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby drzwi przednich i seryjną klimatyzację. Najtańsza wersja wyposażenia z silnikiem 1.3 litra kosztuje 49.990 złotych. Testowy Mitsubishi Space Star 1.6 w wersji Family to wydatek 53.990, a model 1.6 Comfort - 58.990. Jeśli model Space Star porównamy z autami segmentu minivan, wyraźnie widać przewagę cenową na korzyść Mitsubishi. Porównując jednak z segmentem kompaktowych kombi, różnice nie są już tak znaczne.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty