Akcja "Niebezpieczne Przewozy". Wzmożone działania policji

dolnoslaska.policja.gov.pl
Fot. Archiwum
Fot. Archiwum
Ponad 1200 skontrolowanych pojazdów, w tym blisko 500 samochodów ciężarowych, to efekt wzmożonych działań kontrolnych, przeprowadzonych przez dolnośląskich policjantów ruchu drogowego, w ramach akcji „Niebezpieczne przewozy”.

Podczas kontroli funkcjonariusze ujawniali przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, niewłaściwie zabezpieczonego ładunku, przeładowania pojazdów, nieprawidłowości przy przewozie materiałów niebezpiecznych, czasu pracy, czy też niewłaściwego stanu technicznego. Nie obyło się niestety też bez przekroczenia dozwolonej prędkości i nietrzeźwych kierujących.

Dolnośląscy policjanci ruchu drogowego przed długim weekendem przeprowadzili wzmożone działania kontrolne, ukierunkowane głównie na pojazdy przewożące ładunki, w tym ładunki niebezpieczne i przestrzeganie przez kierujących odpowiednich w tym zakresie przepisów.

Podczas akcji, policjanci skontrolowali łącznie 1236 pojazdów, w tym 495 samochodów ciężarowych. Efektem kontroli, przeprowadzonych na dolnośląskich drogach, było m.in. ujawnienie 20 przypadków niewłaściwie zabezpieczonego ładunku, 7 przypadków przeładowania pojazdów, 17 przypadków naruszeń przepisów dotyczących czasu pracy, 2 przypadków, w których funkcjonariusze stwierdzili nieprawidłowości przy przewozie materiałów niebezpiecznych i 4 kierujących, którzy prowadzili pojazd, będąc w stanie nietrzeźwości.

218 kierujących nie stosowało się do ograniczeń prędkości, z czego 37, to kierujący samochodami ciężarowymi. W 104 przypadkach policjanci stwierdzili nieprawidłowości związane ze stanem technicznym kontrolowanych pojazdów, z czego 40 samochodów nie zostało dopuszczonych do dalszego ruchu.

W związku z wyżej wymienionymi i innymi ujawnionymi przypadkami niestosowania się do obowiązujących przepisów, 547 kierujących zostało ukaranych mandatami, w 16 przypadkach skierowano do sądu wnioski o ukaranie, a 43 kierujących zostało pouczonych. Policjanci zatrzymali 8 praw jazdy oraz 132 dowody rejestracyjne, w tym w 69 przypadkach były dowody rejestracyjne pojazdów ciężarowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty